تلفن همراه

وودافون و Three خواستار کمک بیشتر دولت بریتانیا برای توسعه 5G شدند

ICTna.ir – دو اپراتور مخابراتی بریتانیا خواستار کمک فوری دولت برای توسعه شبکه 5G به منظور بهره‌برداری سریع‌تر این کشور از مزایای این فناوری شدند.
 
5G UK.jpeg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وودافون با انتشار یک اطلاعیه رسانه‌ای اعلام کرده است 5G می‌تواند تا سال 2030 رقمی معادل 6.3 میلیارد پوند برای بریتانیا تولید کند.
 
آنه شیهان، مدیر بخش کسب و کار وودافون در این باره گفت: ما در ابتدای سفر 5G هستیم اما طی همکاری با شرکت فورد، می‎دانیم که این فناوری پتانسیل عظیمی برای بخش تولیدی کشور خواهد داشت. برای فعال کردن پتانسیل‌های این فناوری نیاز است تا همه برای توسعه آن همکاری کنند؛ از دولت و آفکام برای ایجاد و تدوین سیاست‌ها و مقررات تا کسب و کارها که می‌توانند از نوآوری‌های عظیم آن بهره‌مند شوند.
 
مت وارمن، وزیر زیرساخت دیجیتال بریتانیا هم بر ضرورت همراهی اجتناب‌ناپذیر سیاست با این فناوری تاکید کرده و گفت:  مزایای 5G برای بهبود تولید، کارآیی و ایمنی در بخش تولیدی واضح و مبرهن است و در این میان گزارش وودافون زنگ هشداری برای اطلاع از این است که انقلاب تکنولوژی می‌تواند برای ساخت کشور حتی بهتر از دوران پاندمی به ما کمک شایانی کند.
 
اپراتور Three نیز که خدمات دسترسی بی‌سیم ثابت ارایه می‌کند نیز با انتشار گزارشی نشان داده است اگر دولت از توسعه FWA حمایت کند، مناطق روستایی به پهنای باند سریع‌تر و ارزان‌تری دسترسی خواهند داشت.

​​