فناوری اطلاعات

توجه استارت‌آپ‌ها به هوش مصنوعی، منجر به توسعه سریع‌تر و بهتر این بازار در آینده نزدیک می‌شود

 
یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر حمایت از فعالیت¬های حوزه هوش مصنوعی در این پژوهشگاه، گفت: توجه استارت‌آپ‌ها به هوش مصنوعی، منجر به توسعه سریع‌تر و بهتر این بازار در آینده نزدیک می‌شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، یزدانیان رئبس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیست و هفتمین رویداد استارت‌آپی حوزه هوش مصنوعی با بیان این مطلب و تقدیر از تمامی مشارکت کنندگان در این رویداد، گفت: بازار هوش مصنوعی بازار بزرگی است و در سال­های بعد بزرگ‌تر هم می‌شود.
 
وی با ابراز خرسندی از این که این بحث نه در قالب کنفرانس­های رسمی و دولتی بلکه در قالب جلسات بیان ایده و استارت‌آپی دنبال می‌شود، گفت: مسیر، مسیر درستی است و روند خوب و رو به جلویی را دارد طی می‌کند.
 
یزدانیان با تاکید بر اینکه مفهوم بازار، ایده، نوآوری و مفاهیم زندگی اجتماعی، قابلیت خود تنظیم‌گری دارند، خاطر نشان کرد: به مرور زمان امکان مداخله دولت­ها و اعمال حاکمیت در این حوزه، به منظور صیانت از حقوق افراد و تنظیم مقررات وجود دارد که درست است. اما نباید این دخالت به حدی برسد که به اصل موضوع لطمه وارد بشود که تا کنون در هیچ نقطه از دنیا این اتفاق نیفتاده است.
 
وی در ادامه مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه را مرکزی با هدف حمایت از فعالیت­های این حوزه عنوان کرد و افزود: این مرکز دو کار مهم را انجام می دهد. نخست در اختیار قرار دادن داده‌های ارتباطی موجود در وزارت ارتباطات‌ و فناوری اطلاعات با مساعدت وزیر و پس از بی نام سازی به محققین است.
 
وی فعالیت دیگر این مرکز را در فراهم کردن زیرساخت پردازشی مورد نیاز هوش مصنوعی عنوان کرد و افزود: طراحی و توسعه ابررایانه سیمرغ در همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر که به زودی به ظرفیت یک پتافلاپس می‌رسد، با همین هدف بود و خوشبختانه از طریق درگاه ارتباطی مشترک بین ما و دانشگاه، می توانیم حمایت لازم را از تیم‌های دارای ایده انجام دهیم.
 
وی در پایان با آرزوی توفیق برای تیم‌ها، ابراز امیدواری کرد، بتوانند با جذب سرمایه‌گذار مناسب، نگذارند ایده‌های خوب از دست برود.

​​