رسانه‌های اجتماعی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: بررسی طرح صیانت از دو هفته‌ دیگر آغاز می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که تصویب بررسی طرح صیانت در قالب اصل ۸۵ به معنی مخفی کاری نیست اعلام کرد به زودی کمیسیون مشترکی با حضور نمایندگان از کمیسیون‌های تخصصی مختلف مجلس تشکیل و از دو هفته‌ آینده بررسی طرح در قالب این کمیسیون آغاز خواهد شد.
 
«مجید نصیرایی» با اشاره به این که فعلا شیوه بررسی این طرح در قالب اصل ۸۵ قانون اساسی تصویب شده و هنوز جزئیات آن بررسی نشده است، به دفاع از طرح صیانت پرداخته و گفت:
 
«آیا فضای مجازی صرفا به کسب‌وکارها محدود می‌شود و نباید فرهنگ و امنیت در این حوزه را نیز مورد توجه قرار داد؟ چرا فعالیت‌های داخلی در فضای مجازی باید توسط بیگانگان مدیریت شود؟ ما یک پیش‌نویس برای طرح ساماندهی فضای مجازی آماده کردیم و معتقدیم هنوز برخی از ابعاد در آن دیده نشده است بنابراین صاحب‌نظران می‌توانند پیشنهادات خود را برای اصلاح آن ارائه دهند.»
 
او با تاکید بر این که بررسی طرح در قالب اصل ۸۵ به معنای مخفی کاری نیست، می‌گوید قرار است کمیسیون مشترکی با حضور نمایندگانی از کمیسیون‌های تخصصی مختلف مجلس تشکیل شود و از دو هفته‌ آینده بررسی طرح در قالب این کمیسیون آغاز خواهد شد:
 
«می‌خواهیم به صورت مفصل با حضور شما طرح را بررسی کنیم. حتی برخی از دوستانی که موافق اصل ۸۵ بودند، در مورد بندهایی از این طرح بحث دارند. از شما دعوت می‌کنیم و می‌توایند در مورد واو به واو این طرح بحث کنید تا در نهایت بتوانیم براساس اظهارنظرها و اصلاحات انجام‌شده، به جمع‌بندی نهایی برسیم.»
 
به گفته نصیرایی مجلس برای بررسی این طرح عجله ندارد اما باید ساماندهی فضای مجازی از نقطه‌ای آغاز می‌شد.
 
او معتقد است تشکیل این کمیسیون مشترک فرصتی فراهم می‌کند تا از طریق هم‌اندیشی با متخصصان به طرحی پخته‌تر دست پیدا کنیم: «من به عنوان سخنگوی کمیسیون فرهنگی تضمین می‌دهم که از حضور متخصصان و اصناف مربوطه در روند بررسی این طرح در جلسات کارشناسی بهره‌مند خواهیم شد.»
 
آن طور که سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید، پیش از این که لایحه بودجه به مجلس ارسال شود، پیش‌نویس این طرح آماده بود. سپس به دلیل برگزاری انتخابات به تعویق افتاد و حالا هم نگاهی که به این طرح وجود دارد، فراقوه‌ای است. بنابراین قطعا باید با نگاهی فراتر از دیدگاه دولت‌ها و ادوار مختلف مجلس آن را نهایی کرد.

​​