فناوری اطلاعات

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس: رئیس جمهور تیم منسجمی را برای دولت الکترونیک و فضای مجازی تعیین کند

ICTna.ir – نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: آیت‌الله رئیسی از جمله افراد سیاسی، مذهبی، اسلام‌شناس و مجتهدی بوده که به اصول، فنون و قواعد اسلامی مسلط و دارای مدرک دکترا در این زمینه است و از ایشان انتظار داریم نسبت به دو موضوع بسیار مهم اقتصاد و دولت الکترونیک و فضای مجازی دقت ویژه‌‎ای داشته باشند و تیم منسجمی را در این زمینه تعیین کنند.
 
Norouzi.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حسن نوروزی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی افزود: کسب جایگاه برتر در توسعه دولت الکترونیک بر بستر شبکه ملی اطلاعات باید توسط دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفته و محقق شود.
 
او با اشاره به ضرورت کسب جایگاه برتر در توسعه دولت الکترونیک بر بستر شبکه ملی اطلاعات خطاب به نمایندگان رای‌دهنده به طرح صیانت از فضای مجازی اظهار داشت: در برنامه ششم، توسعه محتوا در فضای مجازی براساس نقشه مهندسی کشور حداقل پنج برابر وضعیت کنونی و بومی‌سازی شبکه‌های اجتماعی، ایجاد و تکمیل شکبه ملی اطلاعات و تامین امنیت آن، تسلط بر دروازه‌های ورودی و خروجی فضای مجازی، تصویب شده است، این طرح دقیقا همان چیزی بود که در گذشته به آن رای دادیم، چرا به آن حمله می‌شود؟
 
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به کسب جایگاه برتر منطقه در توسعه دولت الکترونیک و پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز از مبادی ورودی گفت: از آیت‌الله رئیسی درخواست دارم سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران را حذف کنند.
 
او افزود: این سامانه باید در اختیار وزارت دادگستری، وزارت اقتصاد، صمت و کشاورزی باشد نه در اختیار تعدادی محدود چرا که اگر عملکرد مناسبی داشتند امروز شاهد قاچاق سالانه 20 الی 25 میلیاردی نبودیم.
 

​​