تلفن همراه

افزایش درآمد فصلی لینکدین از 10 میلیارد دلار برای نخستین بار

منبع: همکاران سیستم
شرکت مایکروسافت طی سه سال گذشته بخش امنیت و بازی را به کسب‌و‌کاری با حداقل درآمد 10 میلیارد دلاری تبدیل کرد. ولی امروز اعلام شد که غول نرم‌افزاری جهان سومین کسب‌و‌کار 10 میلیارد دلاری خود را نیز به این لیست اضافه کرده است: شبکه اجتماعی لینکدین.
 
در حالی که گزارش مالی مربوط به فصل چهارم سال مالی 2021 مایکروسافت منتشر شده مدیران این شرکت اعلام کردند درآمد شرکت لینکدین از زیرمجموعه‌های مایکروسافت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 46 درصدی را تجربه کرده است.
 
این اتفاق ناشی از تقاضای تبلیغات گسترده در بخش «راهکارهای بازاریابی» آن بوده و گفته می‌شود میزان انتشار تبلیغات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 97 درصدی را به دنبال داشته است.
 
شرکت مایکروسافت در گزارش درآمدهای فصلی خود به میزان دقیق سود و زیان لینکدین اشاره نکرد، اما مدیران شرکت توضیح دادند که بخش تبلیغات لینکدین در این بازه زمانی سه ماهه برای نخستین بار موفق شد میزان درآمدهای خود را از یک میلیارد دلار هم فراتر ببرد.
 
مایکروسافت شرکت لینکدین را در سال 2016 میلادی به قیمت 26.2 میلیارد دلار خریداری کرد. از آن زمان این شرکت تنها محصولات و خدمات لینکدین را به طور بسیار محدود با محصولات موجود مایکروسافت ادغام کرده است.
 
مایکروسافت هم اکنون اقدامات اولیه را برای انتقال زیرساخت‌های لینکدین به میزبانی Azure انجام داده تا تمام فعالیت‌های آن مبتنی بر سرورهای مایکروسافت انجام شود.
 
مدیران مایکروسافت تایید کردند این ادغام به شکل آهسته و برمبنای طراحی دقیق انجام می‌شود و نگرانی اصلی آنها در این زمینه افزایش پایگاه کاربران لینکدین بوده است.
 

​​