فناوری اطلاعات

کارکنان اپل برای مذاکره درباره تامین قطعات خودروی الکتریکی به کره جنوبی سفر کرده‌اند

منبع: دیجیاتو
 
تیمی از کارمندان اپل که عضو تیم توسعه خودروی این شرکت هستند در سفری محرمانه به کره جنوبی رفته‌اند و با شرکت‌هایی مثل ال‌جی و SK Group دیدار کرده‌اند تا درباره برنامه‌های اپل در حوزه خودرو و احتمال همکاری‌های مشترک صحبت کنند.
 
بر اساس جدیدترین گزارش دیجی‌تایمز و به نقل از منبع آگاه کره‌ای، کارمندان اپل در این سفر با ال‌جی و SK Group که شرکتی مشتمل بر ۹۵ زیرمجموعه است، دیدار داشته‌اند و درباره خودروی مدنظر این کمپانی حرف زده‌اند. در این گزارش گفته شده که سفر کارمندان اپل به کره بخشی از برنامه این شرکت برای یافتن همکاران مناسب به منظور تکمیل زنجیره تامین قطعات خودرو است.
 
طبق شنیده‌ها، اپل به‌صورت جدی در حال جستجوی همکاران و شرکای بزرگ بازار است تا طی چند سال آینده اولین اتومبیل خودرانش را روانه بازار کند. در گزارش مستقلی از سوی The Korea Times به نقل از یک مقام ارشد اپل گفته شده که مسئولان این شرکت برای یافتن شرکای تجاری در کسب و کار خودروهای برقی به کره جنوبی رفته بودند.
 
اپل ظاهرا بدون همکاری شرکت‌های کره‌ای نمی‌تواند برنامه تجاری خودروهای برقی خود را تکمیل کند. این مقام ارشد تایید کرده که گفتگوها هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارند. ظاهرا گفتگوی کوپرتینویی‌ها با زیرمجموعه‌های SK Group و ال‌جی الکترونیکس پیشرفته داشته. این شرکت به خاطر برنامه‌ای که برای استفاده از باتری‌های لیتیوم آهن فسفات در نظر دارد، احتمالا در پی همکاری با بازیگران کره‌ای خواهد بود چون این شرکت‌ها در حال حاضر مشغول تولید انبوه چنین باتری‌هایی هستند.
 
اگرچه اپل هم‌اکنون در پی تامین‌کنندگانی در خارج از آمریکاست، ولی در نظر دارد که باتری‌های مورد نیاز خودروی خود را در خاک ایالات متحده آمریکا تولید کند. گفته می‌شود بخشی از تلاش اپل در این گفتگوها قانع کردن شرکت‌های کره‌ای برای تولید قطعات در آمریکا بوده است. طبق گزارش‌ها، خودروی اپل در زودترین حالت تا سال ۲۰۲۵ راهی بازار نخواهد شد.

​​