تلفن همراه

شیائومی با ۲۶ درصد سهم بازار، پیشتاز فروش گوشی‌ اندرویدی 5G شد

منبع: زومیت
 
بر اساس آمار، شیائومی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ با ۲۶ درصد سهم بازار، در بخش فروش گوشی‌ اندرویدی 5G پیشتاز است و ۲۴ میلیون دستگاه با این ویژگی به فروش رسانده.
 
شیائومی تابه‌حال سال خوبی پشت سر گذاشته و توانسته است موفقیت‌های بیشتری به ثبت برساند. این شرکت اخیرا با کنار زدن رقیب قدرتمندی همچون سامسونگ، به پرفروش‌ترین برند گوشی جهان تبدیل شد. بر اساس گزارش Strategy Analytics، به نظر می‌رسد شیائومی در دوره سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۲۶ درصد از سهم بازار گوشی‌ 5G اندرویدی را در اختیار گرفته و رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
 
طبق گزارش فوق، در این دوره سه‌ماهه، در مجموع ۹۵ میلیون دستگاه گوشی اندرویدی 5G در جهان به فروش رسیده و شیائومی با ۲۴ میلیون دستگاه، رتبه اول را از این حیث در اختیار گرفته است. در ۹ سه‌ماهه گذشته، شیائومی ۷۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند 5G فروخته تا در رده دوم و پشت سر سامسونگ قرار بگیرد که در همین مدت، ۷۷ میلیون دستگاه فروخته است.
 
البته هواوی در مجموع رتبه اول را در فروش گوشی‌ اندرویدی 5G به خود اختصاص داده و با ۹۵ میلیون دستگاه، پیشتاز ۹ دوره سه‌ماهه گذشته است؛ اما به نظر می‌رسد با توجه به آمار و ارقام اخیر غول چینی، تحریم‌های آمریکا احتمالا باعث از دست رفتن جایگاه هواوی در این بازار خواهد شد. چنین مسئله‌ای می‌تواند راه را برای برندهایی همچون اوپو، ویوو، آنر، ریلمی و... باز کند.

از سوی دیگر، لنوو (که شامل موتورولا هم می‌شود) از لحاظ رشد فروش سالانه گوشی‌ اندرویدی 5G در جایگاه اول قرار دارد و در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۱ با فروش ۱٫۸ میلیون دستگاه، رشد سالانه ۳۴۸۰ درصدی به دست آورده است. ریلمی در جایگاه دوم این جدول قرار دارد و با فروش ۵٫۶ میلیون دستگاه در این سه‌ماهه، رشد سالیانه ۱۷۷۳ درصد را به ثبت رسانده است.

​​