تلفن همراه

حق اشتراک خودکار برای کاربران نماوا فعال شد

منبع: پیوست
 
نماوا با استفاده از سرویس دایرکت دبیت «وندار» حق اشتراک خودکار را برای کاربران خود فعال کرد.
 
کاربران نماوا حالا قادر خواهند بود بدون محدودیت این اشتراک را روی حساب بانکی‌شان در ۱۰ بانک ملت، سامان، آینده، اقتصادنوین، ایران زمین، کشاورزی، سرمایه، سینا و دی فعال کنند.
 
مهدی عبادی، هم‌بنیان‌گذار وندار در این رابطه ‌می‌گوید:‌ «علاوه بر فعال‌سازی این سرویس توسط دو VOD بزرگ کشور، تعدادی از کسب‌وکارهای ارائه‌دهنده سرویس اینترنت، ناشران محتوای صوتی و متنی، خدمات حمل و نقل و قبوض خدمات نیز در حال استفاده‌ی آزمایشی از این خدمات هستند.»
 
برداشت مستقیم (direct debit) یک خدمت بانکی است که به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که بتوانند با دسترسی مشروط به حساب بانکی کاربران، هزینه‌ی خدماتی که به کاربران‌شان ارائه می‌دهند را مستقیم از حساب آن‌ها برداشت کنند. این دسترسی به استناد مجوزی است که کاربر به کسب‌وکار می‌دهد.
 
عبادی، مدیر عامل وندار و ارائه‌دهنده خدمات برداشت مستقیم در ایران، می‌گوید:‌«کسب‌وکارهای مختلف با توجه به مدل کسب‌وکار خود می‌توانند از این خدمات به صورت شخصی‌سازی‌شده استفاده کنند. یکی از معروف‌ترین کاربردهای این‌چنینی برداشت مستقیم، حق اشتراک خودکار است: خدمتی برای کسب‌وکارهایی با مدل درآمدی دریافت حق اشتراک.»
 
پلتفرم وندار اوایل تیرماه سال جاری سرویس برداشت مستقیم از حساب (direct debit) را به کاربران فیلیمو عرضه کرده بود.
 
عبادی در آن زمان به پیوست گفته بود:‌ «یکی از مرسوم‌ترین موارد استفاده از این سرویس در دنیا خرید اشتراک به صورت اتوماتیک است. یعنی کاربر حساب خود را به سرویسی متصل می‌کند و حق اشتراک به صورت اتوماتیک در بازه‌های زمانی مدنظر سرویس کسر می‌شود. در این نوع تراکنش‌ها کارت هیچ دخالتی ندارد و تراکنش به صورت مستقیم روی حساب انجام می‌شود.»
 
ارزان‌تر بودن طرح حق اشتراک خودکار (در VODها) برای کاربر نهایی نسبت به طرح‌های اشتراک‌ مدت‌دار، سادگی دسترسی به سرویس؛ عدم نیاز به شارژ دستی ماهیانه، استفاده از بسترهای امن بانکی برای صدور مجوز برداشت کسب‌وکار توسط کاربر، امکان لغو سریع و آسان مجوز برداشت مستقیم توسط کاربر بدون نیاز به مراجعه به بانک یا سایت‌های غیرمرتبط از مزیت‌هایی است که استفاده از این خدمات برای کاربر نهایی ایجاد می‌کند.

​​