تلفن همراه

افشای تصاویری از قطعات پیکسل 5a 5G: گوشی جدید گوگل فردا معرفی می‌شود؟

منبع: دیجیاتو
 
گوگل برای عرضه گوشی پیکسل ۵a 5G آماده می‌شود و حالا تصاویری از قطعات داخلی این دستگاه منتشر شده و همچنین منبع آن‌ها از معرفی این گوشی جدید در تاریخ ۲۶ مرداد یعنی فردا خبر داده است.
 
گوگل می‌خواهد تا پایان سال جاری میلادی چندین گوشی جدید را روانه بازار کند. در حالی که این غول جستجوی اینترنتی چند وقت پیش گوشی‌های سری پیکسل ۶ را به نمایش گذاشت و فروش آن‌ها از پاییز حداقل در ۱۰ کشور شروع می‌شود، هنوز گوشی پیکسل ۵a 5G از راه نرسیده است.
 
پیکسل ۵a 5G به عنوان جایگزین پیکسل ۴a 4G بهبودهایی را تجربه خواهد کرد، با این وجود همچنان شاهد استفاده از دوربین اصلی دوگانه و بدنه پلاستیکی خواهیم بود. این گوشی هوشمند جدید بجای باتری ۳۸۰۰ میلی آمپر ساعتی به باتری بسیار حجیم‌تر ۴۶۸۰ میلی آمپر ساعتی مجهز می‌شود و همچنین بدنه پلاستیکی‌اش بهتر در دست جای می‌گیرد.
 
 
 
طبق تصاویر، این گوشی هوشمند از جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون پشتیبانی می‌کند که برای علاقه‌مندان به موسیقی خبر خوشایندی است. در این تصاویر خبری از مدار اصلی و همچنین سایر قطعات نیست، با این حال انتظار داریم گوگل برای این محصولش بجای تراشه انحصاری تنسور در پیکسل ۶، از چیپ اسنپدراگون استفاده کند. این احتمالا وجود دارد که با تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G روبه‌رو شویم.
 
این منبع همچنین ادعا کرده گوگل در تاریخ ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) یعنی فردا از پیکسل ۵a 5G رونمایی می‌کند. شایعات در گذشته از عرضه این گوشی هوشمند در تاریخ ۲۶ آگوست (۴ شهریور) خبر داده بودند.
 
انتظار می‌رود این گوشی هوشمند جدید گوگل با قیمت ۴۵۰ دلار از راه برسد که اگرچه نسبت به نسل قبلی‌اش ۵۰ دلار ارزان‌تر است، اما همچنان با قیمت بالاتری نسبت به پیکسل ۴a با قیمت ۳۵۰ دلار روانه بازار می‌شود. اگر گزارش امروز صحت داشته باشد، فردا گوگل از این دستگاه رونمایی می‌کند و مدت کوتاهی پس از آن، روانه بازار می‌شود.

​​