فناوری اطلاعات

افت ۲۹ درصدی درآمد هواوی در نیمه نخست ۲۰۲۱

منبع: تسنیم
 
در حالی که درآمد شرکت هواوی ۲۹ درصد در نیمه اول سال جاری میلادی کاهش یافته مدیرعامل این شرکت گفت هواوی با وجود تحریم‌های آمریکا پادشاهی گوشی‌های هوشمند را بالاخره پس می گیرد.
 
 به نقل از رویترز، مدیرعامل شرکت هواوی گفت با وجود مختل شدن کسب و کار گوشی‌های هوشمند این شرکت به خاطر تحریم‌های آمریکا، بالاخره به این صنعت باز خواهد گشت.
 
دونالد ترامپ در 2019 هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی نامید و آن را در لیست سیاه صادرات قرار داد. همچنین دسترسی هواوی به فناوری‌های مهمی که منشاء آنها از آمریکاست قطع شد. به این ترتیب توانایی هواوی برای طراحی ریز تراشه ها و تامین قطعات از خارج تحت تاثیر قرار گرفت.
 
گو پینگ، مدیرعامل هواوی اعلام کرد:«همه می دانند ریزتراشه‌های گوشی همراه نیازمند یک فناوری پیشرفته هستند تا در اندازه‌ کوچک با مصرف پایین انرژی تولید شوند. هواوی توانایی طراحی آن را دارد ولی هیچ کس نمی‌تواند برای ساختن آن به ما کمک کند».
 
وی اضافه کرد ولی این مشکلات قابل حل هستند.
 
وی گفت:«هواوی همچنان در دنیای گوشی‌های موبایل باقی می ماند و تولید ریزتراشه خود را توسعه می دهد. پادشاهی گوشی‌های هوشمند بالاخره به هواوی باز می‌گردد».
 
شرکت هواوی زمانی بزرگترین روشنده گوشی‌های هوشمند در جهان بود ولی در فصل بهار برای اولین بار طی هفت سال گذشته، از رتبه اول در میان 5 فروشنده برتر چین پایین آمد.
 
این شرکت در ماه نوامبر با هدف سرپا نگه داشتن کسب و کارش، برند آنر گوشی‌های هوشمند خود را به فروش رساند.
 
درآمد شرکت هواوی 29 درصد در نیمه اول سال جاری میلادی کاهش یافته که بیشترین سقوط درآمد این شرکت بوده است.

​​