تلفن همراه

توییتر امکان ارسال پیام مستقیم به چندین حساب کاربری را فراهم می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
کاربران توییتر می‌توانند در آینده‌ای نزدیک به صورت همزمان به چندین حساب‌ کاربری پیام مستقیم ارسال کنند،‌بدون اینکه چت گروهی بین آنها ایجاد شود. همچنین امکان ثبت نام مستقیم در خبرنامه‌ سرویس Revue بدون ترک اپلیکیشن یا سایت توییتر برای کاربران فراهم می‌شود.
 
توییتر به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد تغییراتی را در بخش پیام‌ها (Direct Messages) طی هفته‌های آتی در پلتفرم خود صورت دهد. انتشار آپدیت‌های مرتبط با این بخش به صورت تدریجی برای رایگان در طول هفته‌های بعد انجام می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های افزوده شده به بخش مذکور، امکان ارسال یک پیام به چندین کاربر به صورت مجزا است. در گذشته اگر پیامی به چندین کاربر فرستاده می‌شد، همه آن‌ها به یک مکالمه گروهی جدید افزوده می‌شدند و بسیاری از مشترکین پلتفرم توییتر از وقوع چنین رخدادی ابزار ناخرسندی می‌کردند. اکنون کاربر می‌تواند بدون ایجاد مکالمه گروهی، محتوای مورد نظر خود را میان ۲۰ حساب کاربری مختلف به صورت جداگانه به اشتراک بگذارد. قابلیت مذکور ابتدا به سرویس تحت وب و اپلیکیشن توییتر در iOS افزوده می‌شود و دارندگان دستگاه‌های مبتنی بر اندروید در ادامه از آن‌ها بهره‌مند خواهند شد.
 
 
 
تغییر دیگر در بخش پیام‌ها مرتبط با نحوه نمایش تاریخ و زمان هر پیام است. توییتر دیگر به صورت جداگانه اقدام به نمایش تاریخ و زمان برای هر پیام در اپلیکیشن iOS نخواهد کرد و همه آن‌ها براساس روز در کنار یکدیگر طبقه‌بندی می‌شوند. توییتر ادعا دارد که چنین تغییری موجب کاهش بی‌نظمی در نمایش پیام‌ها خواهد شد. همچنین کاربران iOS می‌توانند به زودی با لمس طولانی یک پیام امکان ارسال ری‌اکشن را داشته باشند که در گذشته تنها از طریق دوبار لمس پیام ممکن بود. متاسفانه کاربران اندروید باید برای تجربه قابلیت‌های جدید گفته شده کمی بیشتر صبر کنند. البته ویژگی اسکرول سریع میان پیام‌ها از طریق فشردن تنها یک کلید و بازگشت به جدیدترین پیام‌ها به شکل همزمان برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS فعال می‌شود.
 
در گامی دیگر، توییتر در حال آزمایش قابلیتی برای ثبت نام اشتراک خبرنامه‌ها بدون ترک محیط پلتفرم و ارجاع به سایت‌های دیگر است. این ویژگی پس از خریداری سرویس خبرنامه Revue توسط توییتر ایجاد شده است. تمامی کاربرانی که به عنوان نویسنده در سرویس گفته شده فعال هستند می‌تواند از قابلیت جدید توییتر درون حساب کاربری خود استفاده کنند؛ اما کلید ثبت نام در خبرنامه تنها برای کاربران محدودی به صورت آزمایشی فعال می‌شود که از سرویس تحت وب یا اپلیکیشن اندروید توییتر استفاده می‌کنند. همچنین گزینه مربوط به این کلید باید در تنظیمات حساب کاربری Revue نیز فعال شود.
 
کلید جدید ثبت نام در خبرنامه پایین‌تر قسمت بیوی کاربران نمایش داده خواهد شد و شباهت بسیاری به توییت‌های پین شده دارد. همچنین عنوان خبرنامه Revue در کنار تصویر آن به همراه توضیحات مختصری نمایش داده می‌شود. کاربران با لمس کلید، پیام هشداری را دریافت خواهند کرد که در حال ثبت نام برای یک خبرنامه هستند و کاربر مورد نظر می‌تواند به ایمیل آن‌ها برای ارسال محتوا دسترسی داشته باشد. البته امکان مطالعه نمونه‌ای از محتوای موجود در خبرنامه نیز وجود دارد.
 
 
قابلیت در حال آزمایش جدید توییتر اگرچه ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما می‌تواند نقش حیاتی در جذب مخاطب و تامین مالی برای نویسندگان و خبرنامه‌های مستقل داشته باشد که به تازگی سرویس‌های توییتر را برای فعالیت حرفه‌ای خود انتخاب کردند. توییتر با این تغییر اطمینان خاطری برای نویسندگان فعال در پلتفرم خود ایجاد کرده است تا بتوانند دنبال‌کنندگان حساب کاربری خود را به مشترکان درآمدزای خبرنامه تبدیل کنند. 
 
توییتر چندی قبل ویژگی دیگری نیز برای حمایت مالی از تولیدکنندگان محتوای در پلتفرم خود با نام Tip Jar را به صورت آزمایشی شروع کرده بود که کاربران می‌توانند از طریق آن اقدام به پرداخت مستقیم پول به یک حساب کاربری کنند. همچنین نمایش محصولات برخی از برندهای خاص اکنون فعال شده است و دنبال‌کنندگان هر برند قادر خواهند بود تا به صورت مستقیم امکان خریداری کالاها را داشته باشند. انتشار آپدیت جدید برای API این شبکه اجتماعی نیز با هدف جلب نظر دوباره توسعه‌دهندگان صورت گرفته است و آن‌ها اکنون می‌توانند اطلاعات مرتبط با اتاق‌های سرویس Spaces را در اپ‌های خود ارائه دهند. تغییر فونت و ویژگی‌های ظاهری نیز از جمله آپدیت‌های اخیر توییتر برای جذابیت بیشتر محیط کاربری خود بوده است که امکان برجسته کردن تصاویر و ویدیوها را هم فراهم می‌کند.

​​