تلفن همراه

اپلیکیشن اندروید Auto مخصوص گوشی با انتشار اندروید ۱۲ غیرفعال می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
گوگل تایید کرده که همزمان با انتشار اندروید ۱۲، اقدام به غیرفعال‌ کردن اپلیکیشن مستقل اندروید Auto برای گوشی‌های هوشمند خواهد کرد. کاربران این اپ در آینده باید از دستیار گوگل به عنوان جایگزین استفاده کنند.
 
دستیار گوگل در حال حاضر از طریق سرویس گوگل مپس یا پلتفرم داخلی خودروهای مجهز به اندروید قابل دسترس است و از رابط کاربری متناسب با رانندگی هم بهره می‌برد. گوگل تاکید کرده که تجربه استفاده از دستیار خود چندان با اپ اندروید Auto تفاوتی نخواهد داشت و کاربران هنگام مهاجرت به دستیار گوگل با مشکل خاصی مواجه نخواهند شد.
 
چندی پیش گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد برخی کاربران هنگام استفاده از این اپلیکیشن روی موبایل خود با پیغامی مبنی بر اینکه این اپ در ادامه تنها از طریق نمایشگر خودرو قابل دسترس است، مواجه می‌شوند. این پیام کاربران را به سمت استفاده از دستیار گوگل به عنوان جایگزین هدایت می‌کند. همچنین در خبر دیگری اعلام شد که این برنامه با موبایل‌های پیکسل با اندروید ۱۲ سازگار نیست.
 
 
گوگل از سال ۲۰۱۹ تصمیم گرفت تا بیشتر ویژگی‌های موجود در اندروید Auto را داخل اندروید ۱۰ به صورت ویژگی بومی قرار دهد و ادامه توسعه اپلیکیشن مستقل را متوقف سازد. اگرچه چنین تصمیمی برای دارندگان خودروهای سازگار با اندروید Auto تفاوت خاصی ایجاد نمی‌کند، اما می‌تواند برای صاحبان خودروهای قدیمی‌تر مشکل‌ساز باشد و امکان دسترسی مستقیم آن‌ها به رابط کاربری مخصوص رانندگی در موبایل را از بین ببرد.
 
برای رفع مشکل گفته شده، حالت جدید رانندگی در دستیار گوگل به عنوان جایگزین در نظر گرفته شد اما ارائه نرم افزار مناسب و پایدار با تاخیر صورت گرفت. با وجود اینکه گوگل در سال ۲۰۱۹ از ویژگی مذکور رونمایی کرد ولی عرضه جهانی آن تا سال گذشته زمان برد. اکنون به نظر می‌رسد دیگر نیازی به اپلیکیشن اندروید Auto نباشد و به زودی شاهد حذف شدن آن از گوگل پلی خواهیم بود.

​​