فناوری اطلاعات

تیم کوک قبل از کناره‌گیری از مدیرعاملی روی توسعه محصولات کاملا جدیدی نظارت می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
تیم کوک، مدیرعامل کنونی اپل پیشتر اعلام کرده بود که طی ده سال آینده از سمت مدیرعاملی این شرکت کناره‌گیری می‌کند. اما ظاهرا این مرد نامدار حوزه فناوری قصد دارد قبل از کناره‌گیری، اپل دسته‌‌ای از محصولات کاملا جدید و متفاوت که در حال حاضر در سبد محصولات این شرکت نیست را معرفی کند.
 
«مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ در یادداشت اخیر خود ضمن اشاره به شایعه‌های مختلف در مورد کناره‌گیری تیم کوک از سمت مدیرعاملی اپل و جانشین احتمالی وی، می‌گوید این محصولات کاملا جدید می‌توانند هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل باشند که تاکنون اخبار مختلفی نیز در مورد آن منتشر شده‌اند. وی معتقد است کمی دور از ذهن است که این محصول کاملا جدید، خودروی برقی اپل باشد.
 
گورمن در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده که تیم کوک تمرکز ویژه‌ای روی توسعه عینک‌های واقعیت افزوده اپل دارد. وی معتقد است که اپل گلس AR/VR به احتمال زیاد آخرین محصول اصلی تیم کوک خواهد بود،‌ هرچند محصول متفاوت، می‌‌تواند عینک هوشمند اپل نباشد.
 
تاکنون اخبار مختلفی در مورد معرفی هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل به اشتراک گذاشته شده که گفته می‌شود احتمالا سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهد شد. اما در مورد خودروی برقی هنوز برنامه مشخصی مطرح نشده است.
 
مارک گورمن حدس می‌زند که تیم کوک به احتمال زیاد بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۸ از سمت مدیرعاملی اپل کناره‌گیری می‌کند. گورمن می‌گوید تیم کوک قرارداد حقوقی با اپل دارد که در سال ۲۰۲۵ مدت این قرارداد به پایان می‌رسد.
 
مارک گورمن در یادداشت خود به این نکته اشاره می‌کند که در داخل شرکت اپل نیز در مورد محصول کاملا جدید و متفاوت اپل صحبت‌هایی مطرح شده و به نظر می‌رسد تیم کوک قصد دارد قبل از کناره‌گیری از سمت فعلی خود ابتدا یک دسته محصول جدید دیگر به محصولات اپل اضافه کند.
 
تیم کوک پیشتر در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود: «من آنقدر اپل را دوست دارم که تصور زندگی بدون آن برایم دشوار است.»

​​