تلفن همراه

سامسونگ اپلیکیشن WalkieTalkie را برای سری گلکسی واچ ۴ منتشر کرد

منبع: دیجیاتو
 
ساعت‌های هوشمند جدید سامسونگ با کمک اپلیکیشن WalkieTalkie می‌توانند برای ارتباطات دو یا چند طرفه به کار گرفته شوند. این برنامه محدود به گلکسی واچ ۴ و گلکسی واچ ۴ کلاسیک است و روی ساعت‌های مبتنی بر تایزن اجرا نمی‌شود.
 
سامسونگ بیستم مرداد از ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۴ رونمایی کرد. این خانواده شامل دو محصول به نام‌های گلکسی واچ ۴ و گلکسی واچ ۴ کلاسیک است. این شرکت حالا اپلیکیشنی به نام WalkieTalkie را برای این دو دستگاه عرضه کرده که امکان برقراری ارتباط صوتی آنی با مخاطبان را فراهم می‌سازد.
 
اپلیکیشن WalkieTalkie علاوه بر ارتباط دوطرفه، اجازه می‌دهد با ساخت کانال‌های صوتی بتوانید چند نفر را به‌صورت همزمان در یک گفتگو داشته باشید. این اپلیکیشن به‌صورت رسمی توسط خود سامسونگ توسعه پیدا کرده و منتشر شده است. WalkieTalkie در حال حاضر در نسخه ۱.۰.۰۰.۲۶ قرار دارد و حجم آن ۲۳ مگابایت است. برای استفاده از این برنامه باید اکانت سامسونگ داشته باشید.
 
 
قابلیت WalkieTalkie از مدت‌ها پیش روی ساعت‌های هوشمند اپل وجود داشت و هرچند به نحوی می‌توان گفت که این قابلیت آن‌قدرها کاربردی و مهم نیست، ولی اضافه شدن آن به جدیدترین ساعت‌های هوشمند سامسونگ اتفاق خوبی است.
 
این شرکت توصیه کرده که وقتی برای اولین بار از WalkieTalkie استفاده می‌کنید، ساعت هوشمند را به گوشی خود وصل کرده باشید، اما برای دفعات بعدی نیازی به این اتصال نیست و به‌صورت مستقل هم می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید. تنها چیزی که برای استفاده از WalkieTalkie لازم است، داشتن یک دوست یا مخاطب، نگه داشتن دکمه میکروفن و حرف زدن است.
 
گلکسی واچ ۴ سامسونگ با Wear OS 3 عرضه شده که با همکاری گوگل توسعه یافته است. این نخستین باری است که نسخه جدیدی از Wear OS روی یکی از ساعت‌های هوشمند سامسونگ به کار گرفته می‌شود. سری واچ ۴ از چیپست ۵ نانومتری اگزینوس W920 استفاده می‌کند و از اپلیکیشن‌های گوگل بهره می‌برد.

​​