تلفن همراه

ورود رسمی شیائومی به بازار تولید خودروهای برقی

ICTna.ir – شیائومی که به دنبال تحریم‌های آمریکا توانست عنوان غول چینی تولیدکننده گوشی‌های هوشمند را از هواوی بگیرد، اعلام کرد واخد تولید خودروهای برقی خود را به صورت رسمی ثبت کرده است و این نخستین تلاش رسمی آن برای ورود به دنیای خودرو محسوب می‌شود.

Xiaomi Car.png

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، واحد کسب و کار جدید شیائومی کار خود را با ثبت سرمایه اولیه 1.55 میلیارد دلار آغاز کرده و تاکنون نزدیک به 300 کارمند برای اضافه شدن به این بخش تازه استخدام کرده است.

این غول دنیای تلفن‌های هوشمند که بعد از سامسونگ، دومین تامین‌کننده بزرگ تلفن همراه در سراسر جهان است، ورود خود به دنیای خودروهای الکتریکی را در ماه مارس تایید کرده و متعهد شده بود که طی 10 سال آینده حدود 10 میلیارد دلار برای این کار سرمایه‌گذاری کند.

مدیرعامل این شرکت پیش از این گفته بود که این ورود تازه شیائومی به دنیای جدید، تازه‌ترین پروژه کارآفرینی‌اش خواهد بود.

آن طور که شیائومی گفته، نزدیک به بیش از 2 هزار مصاحبه نظرسنجی انجام شده و از شرکای شیائومی در این صنعت بازدید شده اما هنوز جزئیات بسیاری از استراتژی این شرکت در بخش خودرو منتشر نشده است.

هفته قبل بود که شیائومی از خرید کسب‌وکار فناوری‌های خودران با عنوان دیپ‌موشن به ارزش 77 میلیون دلار خبر داده بود تا بتواند بخش تحقیق و توسعه خود را گسترش دهد. سخنگوی شیائومی در پاسخ به اخبار منتشر شده در این رابطه، اظهاراتی را در حساب کاربری این شرکت نوشت و عنوان کرد که با بسیاری از خودروسازان صحبت کرده اما هنوز تصمیم نهایی برای شراکت با آنها گرفته نشده است.

درآمد سه ماهه دوم شیائومی در هفته گذشته باعث شد تا تمامی برآوردهای تحلیلگران کنار رود چرا که درآمد و سود خالص این شرکت به ترتیب 64 و 87.4 درصد افزایش یافته بود. بعد از آنکه هواوی به دلیل برخی تحریم‌های آمریکا قدری از بازار کنار زده شد، شیائومی توانست سهم این شرکت را در بازار جهانی تلفن‌های هوشمند از آن خود کند.


​​