فناوری اطلاعات

صدور کارت دیجیتال واکسن کرونا برای سفر به خارج از کشور آغاز شد

منبع: پیوست
 
وزارت بهداشت با رونمایی از سامانه‌ کارت دیجیتال واکسن کرونا امکان صدور کارت دیجیتال واکسن برای مسافران خارج از کشور را فراهم کرد.
 
 افرادی که تاکنون واکسن کرونا را در دو مرحله دریافت کرده‌اند در صورتی که بخواهند در دو هفته آینده به خارج از کشور سفر کنند، می‌توانند به سایت vcr.salamat.gov.ir مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات دقیق گذرنامه خود مانند نام و نام خانوادگی با حروف لاتین و شماره گذرنامه در این سامانه کارت دیجیتال واکسن دریافت کنند.
 
طبق اعلام وزارت بهداشت آدرس اینترنتی کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code حداکثر یک روز پس از ثبت‌نام به افراد پیامک می‌شود. چنانکه از اطلاعات درج شده در این سامانه بر می‌آید هنوز امکان تبادل اطلاعات آنلاین میان سامانه کارت دیجیتال واکسن با دیگر سامانه‌های هویتی از جمله سامانه گذرنامه نیروی انتظامی برقرار نیست.
 
تصویر سامانه صدور کارت دیجیتال واکسن کرونا
در سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا تاکید شده است که متقاضیان حتما نام و نام خانوادگی را به زبان انگلیسی با آنچه که در گذرنامه قید شده است دقیقا مطابقت داشته باشد، در صورتی که اطلاعات درج شده در سامانه با اطلاعات گذرنامه مطابقت نداشته باشد ممکن است از ورود افراد به کشور مقصد جلوگیری شود.
 
در این سامانه اعلام شده است که به زودی با همکاری نیروی انتظامی تبادل اطلاعات گذرنامه با سامانه کارت دیجیتال واکسن به صورت خودکار انجام خواهد شد و دیگر  نیازی به ورود اطلاعات برای دریافت کارت دیجیتال واکسن کرونا توسط متقاصی نخواهد بود.
 
سامانه کارت دیجیتال واکسن توسط شرکت دانش پارسیان که طبق اطلاعات درج شده در سایت خود را مجری سامانه‌های طرح ملی مقابله با کووید ۱۱ معرفی کرده است علاوه بر این شرکت دانش پارسیان با تبلیغات گسترده برای پلتفرم آنلاین «بایا» مدعی راه اندازی بزرگترین شبکه هوشمند خرید و فروش کالا و خدمات است.

​​