فناوری اطلاعات

برورسانی بایوس مادربردهای ایسوس برای سیستم عامل ویندوز 11 منتشر شد

WhatsApp Image 2021-09-04 at 09.10.16.jpeg
 
سیستم عامل ویندوز 11 در حال حاضر به عنوان یکی مباحث معروف دنیای فناوری است. تا پیش از این خبر افرادی که از مادربردهای مبتنی بر چیپست Z270 یا Z170 استفاده می کردند، به دلیل عدم سازگاری سخت افزار و سیستم عامل جدید، موفق به تجربه این ویندوز جدید نبودند. اما ایسوس، بزرگ ترین تولید کننده مادربرد در دنیا به تازگی بروزرسانی هایی برای سازگاری این سری از مادربردهای با سیستم عامل جدید را منتشر کرده است.
نگارش های جدید بایوس های مادربرد ایسوس برای سیستم عامل ویندوز 11 به تازگی منتشر شده و قابل دریافت از وب سایت رسمی این شرکت است. این در حالی است که برخی از کاربران تا پیش از این بروزرسانی دغدغه ارتقای سخت افزاری برای پشتیانی از این سیستم عامل جدید را داشتند. در حال حاضر بایوس های جدید رابطی برای پردازنده های سری Sky-Lake و Kaby-Lake خواهند بود. همچنین، طبق اطلاعاتی که شرکت مایکروسافت اعلام کرده است، پردازنده های نسل هشتم (Coffee Lake) و جدیدتر نیز از این سیستم عامل به صورت کامل پشتیبانی می کنند.
 
میان افزار بایوس جدید در این سری از مادربردها قابلیتی به نام TPM را فعال می کند که در سطح بایوس این گزینه غیرفعال بوده است. ایسوس در اولین گام از انتشار بایوس های جدید، سازگاری مادربردهای سری Z270 ، H270 و B250 را فعال کرد. مطابق با آموزش‎‌های ارائه شده در وب سایت رسمی ایسوس دو راه حل برای این موضوع وجود دارد؛ متد اول مربوط به بروزرسانی بایوس مادربرد به آخرین نگارش است و در متد دوم می بایست به صورت دستی، از صفحه دسترسی UEFI BIOS گزینه PTT را برای پردازنده های اینتل فعال کرد، و یا برای پردازنده های AMD گزینه TPM را در حالت Firmware TPM  قرار دهید. برای مشاهده لیست مادربردهای سازگار با سیستم عامل ویندوز 11 به صفحه رسمی وب سایت ایسوس مراجعه کنید.

​​