تلفن همراه

هواوی احتمالا به تراشه‌های اسنپدراگون 778G و ۸۹۸ دسترسی پیدا می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
تحریم‌های آمریکا مانع از تولید تراشه‌های هواوی شده اما این شرکت توانسته به تعدادی از تراشه‌های کوالکام دست پیدا کند که احتمالا این روند در آینده هم ادامه می‌یابد، چرا که یکی از منابع آگاه از امکان دسترسی هواوی به تراشه اسنپدراگون ۷۷۸G و ۸۹۸ خبر می‌دهد.
 
به گفته این منبع به نام «Digital Chat Station»، چینی‌ها می‌توانند از این دو پردازنده کوالکام در محصولات آینده‌شان استفاده کنند، اما همانطور که می‌توان حدس زد خبری از مودم ۵G در آن‌ها نخواهد بود.
 
همانند گوشی‌های سری P50 که از اسنپدراگون ۸۸۸ بدون مودم ۵G‌ بهره می‌برند، نسل بعدی پردازنده پرچمدار کوالکام هم بدون چنین شبکه ارتباطی در اختیار چینی‌ها قرار می‌گیرد. کوالکام بخاطر تحریم‌های ایالات متحده علیه هواوی مجبور است نسخه مخصوصی از تراشه‌هایش را بدون مودم ۵G بسازد که البته در نهایت باعث افزایش درآمد این کمپانی می‌شود.
 
 
با وجود اینکه Digital Chat Station به چنین تراشه‌هایی اشاره کرده، نمی‌دانیم کدام گوشی‌های هواوی به آن‌ها مجهز می‌شوند. این احتمال وجود دارد که گوشی‌های سری نوا ۹ به تراشه ۴G اسنپدراگون ۷۷۸G دسترسی پیدا کنند. همچنین شاید سری میت ۵۰ به چیپ اسنپدراگون ۸۹۸ مجهز شود.
 
در حال حاضر نمی‌توانیم گفته‌های این منبع را بطور دقیق و کامل تایید کنیم، اما با توجه به سابقه‌اش می‌توان تا حد بالایی به آن اعتماد کرد. علاوه بر این، در گذشته هم گفته شده بود که سری هواوی نوا ۹ احتمالا با تراشه اسنپدراگون ۷۷۸G در اول مهر ماه معرفی می‌شود.
 
اگرچه احتمالا در آینده نزدیک با سری نوا ۹ روبه‌رو می‌شویم، اما فاصله زیادی تا معرفی سری میت ۵۰ داریم. علاوه بر این، هنوز تراشه اسنپدراگون ۸۹۸ هم معرفی نشده و البته شاید با نام اسنپدراگون ۸۹۵ از راه برسد. به نظر می‌رسد سری میت ۵۰ از ارتباط ماهواره‌ای پشتیبانی می‌کند، ویژگی که احتمالا با کارایی محدود در سال ۲۰۲۲ در اختیار گوشی‌های سری آیفون ۱۳ قرار می‌گیرد.

​​