فناوری اطلاعات

83 درصد بانک‌های جهان وابسته به خدمات ابری خارجی

منبع: همکاران سیستم
براساس نتایج حاصل از نظرسنجی مشترک مرکز توسعه خدمات ابری Cloud گوگل و شرکت تحقیقاتی «هریس پُل» مشخص شد بانک‌ها برای کاهش خطرات ناشی از گسترش هرچه بیشتر استفاده از خدمات پردازش ابری در حال برداشتن گام‌های جدید هستند.
 
«بانک انگلستان» و «بانک فرانسه» نگرانی خود را در مورد عدم شفافیت نحوه وابستگی بانک‌ها به تعداد مشخص ارائه‌دهندگان سروس‌های پردازش ابری خارجی از جمله گوگل، مایکروسافت و آمازون ابراز داشته‌اند و بر این باورند که توانایی این شرکت‌ها برای دسترسی به داده‌های بانکی فراتر از بازوی تنظم کاننده قوانین است.
 
نهادهای نظارتی نگران هستند که اتکای بسیاری از بانک‌ها به ارائه‌دهندگان خدمات ابری یکسان می‌تواند در صورت بروز مشکل برای یکی از شرکت‌های ابری خطرات سیستماتیک گسترده را به وجود آورد.
 
نظرسنجی جدید روی 1300 مدیر ارشد خدمات مالی در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، انگلیس، هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور و استرالیا نشان داد 83 درصد این افراد از خدمات پردازش ابری به عنوان بخشی از زیرساخت‌های محاسباتی اولیه خود استفاده کنند.
 
نتایج این نظرسنجی نشان داد بیشتر بانک‌ها همچنین در حال اتخاذ یک استراتژی چندگانه ابری هستند که به بانک مربوطه امکان می‌دهد در صورت قطع شدن خدمات برای مشتریان بتوانند از خدمات ارائه‌دهنده جایگزین استفاده کنند.
 

​​