تلفن همراه

نسل جدید اپل واچ با نفس انسان کنترل می‌شود

منبع: آی تی ایران
همگان از اپل به عنوان یک شرکت نوآور یاد می‌کنند. این شرکت نه‌تنها انقلابی را در عرصه کامپیوتر به وجود آورد، بلکه با عرضه آیفون‌های خود در سال 2007، صنعت گوشی‌های هوشمند را نیز متحول کرد.
 
اما این دستاوردها، مانع از آن نشد که اپل از خلق ایده‌ها و محصولات جدید دست بکشد. این مسئله را می‌توان با یک سرچ ساده در پتنت‌هایی که توسط این شرکت به ثبت می‌رسد، مشاهده کرد. در همین رابطه، اخیرا اطلاعات مربوط به پتنتی متعلق به ساعت هوشمند این شرکت یعنی اپل واچ به بیرون درز کرده، که می‌تواند برای طرفداران این برند محبوب، جالب‌توجه باشد.
 
این پتنت نشان می‌دهد که اپل، تولید نسل جدیدی از اپل واچ را در سر دارد که کاربر می‌تواند از طریق دمیدن روی ساعت، با آن ارتباط برقرار کرده و دستورات مدنظر را اجرا کند. در اسناد مربوط به این پتنت، توضیحاتی در خصوص نحوه استفاده از این ایده آماده و به این موضوع اشاره شده که دارندگان اپل واچ می‌توانند از این قابلیت برای بیدار کردن دستگاه، پاسخ به نوتیفیکیشن‌ها و… استفاده کنند.
 
این ویژگی از طریق یک حسگر تشخیص دمیدن به ساعت‌های هوشمند اپل اضافه خواهد شد. حسگری که در قسمت بیرونی دستگاه تعبیه خواهد شد و حتی قادر است تغییرات در میزان فشار دمیدن را نیز تشخیص دهد.
 
همچنین این حسگر با سنسور حرکتی ساعت نیز در ارتباط خواهد بود تا از حرکت کردن فرد مطلع شود. این قابلیت کمک می‌کند تا حسگر، هرگونه تغییر در فشار دمیدن را به پای حرکت کاربر بگذارد و آن را عمدی تلقی نکند.
 
علاوه بر این، می‌توان این حسگر را به گونه‌ای تنظیم کرد تا تنها با چند بار دمیدن یا فوت کردن کار کند و یا در یک بازه زمانی مشخص، دستورات از طریق دمیدن را دریافت کند.
 
طبق اطلاعات منتشر شده، پتنت مذکور در ماه مارس 2020 ثبت شد و در اواخر آگوست مورد تایید قرار گرفت. این ویژگی، یکی از چندین پتنتی است که اپل برای کنترل بدون دست ساعت اپل واچ یا دیگر دستگاه‌های هوشمند خود در نظر دارد.

​​