تلفن همراه

تلاش مدیرعامل اریکسون برای بقا در بازار چین

ICTna.ir – برجه اخلوم، مدیر عامل سوئدی اریکسون به رغم فشارهای ژئوپلیتیکی که علیه فعالیت آنها در چین وجود دارد اما همچنان به ادامه حضور در این کشور اصرار می‌ورزد.

Ekhlom.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او اخیرا در مصاحبه‌ای با رویترز گفته است: ‌ما ۱۲۰ سال در چین حضور داشته‌ایم و قصد نداریم به این راحتی بازی را ببازیم. می‌خواهیم نشان دهیم که می‌توانیم به بازار چین ارزش ویژه‌ای ببخشیم.

دلیل اینکه او چنین موضوعی را مطرح کرده، این است که اخیرا نقش اریکسون در توسعه شبکه‌های 5G چین به شدت کاهش یافته است و در تلافی محدودیت فعالیت وندورهای چینی در سوئد، به دستور دولت چین همکاری با اریکسون نیز محدود شد.

اخلوم در مصاحبه پر گلایه خود اشاره کرده است که «صادقانه بخواهم بگویم ما هیچ کمکی از سوی دولت سوئد دریافت نکرده‌ایم» اما مشخص نیست که در این ارتباط چه کاری می‌تواند انجام دهد.

ممکن است رگولاتور سوئدی کمی در موضوع اغراق و پنهان‌کاری کرده باشد همانطور که بریتانیا و اتحادیه اروپا هم همین کار را کردند اما محدودیت، محدودیت است و نمی‌توان از کسی انتظار داشت مسوولیت آن را بپذیرد.

به نظر می‌رسد امید اریکسون به چین است که حداقل تلاش یا وانمود کند مانند سوئد که آنها را از فعالیت منع کرده‌اند، رفتار نکند. گرچه اخلوم همین کار را بهتر از هیچی می‌داند چراکه کمک می‌کند این کمپانی همچنان در صدر توسعه‌دهندگان بزرگترین بازار تلکام جهان باقی بماند.


​​