باندپهن

یک چهارم منازل بریتانیا تحت پوشش FTTH قرار گرفتند

ICTna.ir - تقریبا یک چهارم منازل بریتانیا به اینترنت پرسرعت از طریق فیبر نوری دسترسی دارند و آفکام از توسعه این شبکه در شرایط پاندمی کرونا بسیار هیجان‌زده است.

ofcom-broadband-coverage.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی رگولاتوری ارتباطی بریتانیا درخصوص پروژه «ملل متصل» پوشش کامل شبکه فیبر منازل به ۲۴ درصد با ۶.۹ میلیون خانه رسیده است.

با توسعه این شبکه، از هر چهار خانه در بریتانیا اکنون یک خانه به شبکه اینترنت پرسرعت فیبر دسترسی دارد و شرکت‌های ارایه‌دهنده باندپهن نیز در طول دوران پاندمی سرعت توسعه شبکه خود را افزایش دادند.

بدون شبک با شیوع ویروس کرونا میزان دورکاری و سرگرمی‌های خانگی افزایش یافت که آن را می‌توان عامل اصلی توسعه ارتباطات باندپهن فیبر نوری دانست.

آفکام نرخ جذب شبکه کامل فیبر را اعلام نکرده اما گفته است از ماه مارس امسال ۸۵ درصد از خطوط باندپهن خانگی از سرعت ۳۰ مگابیت و بیشتر برخوردار شده‌‌اند و پنج درصد از ارتبااطت نیز از سرعت بیش از ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه برخوردار هستند.

براساس آخرین آمار شورای FTTH اروپا در سپاتمبر ۲۰۲۰ نرخ پوشش این شبکه در ۲۷ بازار اتحادیه اروپا به اضافه بریتانیا  ۴۳.۸ درصد بوده و بریتانیا جزو سه کشور انتهایی این جدول با ضریب نفوذ ۱۵ درصد قرار داشته است و تنها شش کشور برخی منازل را تحت پوشش ارتباطات باندپهن فیبر قرار داده بودند.


​​