تلفن همراه

خبرنگار بلومبرگ: خبری از معرفی آیپدهای جدید در مراسم آیفون ۱۳ نخواهد بود

منبع: دیجیاتو
 
فردا روز مهمی برای دوستداران فناوری به حساب می‌آید چرا که قرار است اپل مراسمی برای رونمایی از جدیدترین محصولاتش برگزار کند. برخی گزارش‌ها اشاره به رونمایی از آیپد ۹ و آیپد مینی ۶ داشتند، اما حالا خبرنگار بلومبرگ، «مارک گورمن» در توییتی ادعا کرده اپل در رویدادی متفاوت از نسل جدید آیپدها رونمایی می‌کند.
 
به گفته گورمن، اپل به دنبال برگزاری دو مراسم در ادامه سال جاری میلادی است که یکی از آن‌ها به معرفی آیفون ۱۳ و اپل واچ سری ۷ اختصاص می‌یابد که فردا برگزار می‌شود و مراسم دوم هم برای مک‌بوک‌ها و آیپدهای جدید خواهد بود.
 
مارک گورمن از تاریخ رویداد دوم حرفی به میان نیاورده، اما در پستی گفته مک‌بوک پرو جدید تا چند هفته آینده رونمایی خواهد شد. بنابراین در همین پاییز شاهد رونمایی از محصولات جدید خواهیم بود. آیپد ۹ با پردازنده جدیدتر و بدنه‌ای باریک‌تر و همچنین نمایشگر ۱۰.۵ اینچی عرضه خواهد شد که هدف آن بیشتر دانش آموزان و دانشجویان است. محصول دیگر آیپد مینی است که بعد از نزدیک به یک دهه طراحی‌اش تغییر می‌کند.
 
گفته می‌شود آیپد مینی جدید از یک نمایشگر ۸.۳ اینچی با حاشیه‌های باریک بهره می‌برد و سنسور اثر انگشت آن نیز مانند آیپد ایر ۴ درون دکمه پاور تعبیه می‌شود. همچنین شاهد استفاده از درگاه USB-C و پردازنده A13 یا A14 Bionic خواهیم بود. البته این مشخصات تایید نشده‌اند.
 
انتظار می‌رود آیپدهای جدید در کنار مک‌بوک ۱۴ و ۱۶ اینچی با پردازنده M1X عرضه شوند و برای معرفی آن‌ها باید منتظر مراسم بعدی اپل باشیم. فردا می‌توانید مراسم رونمایی از آیفون ۱۳ را از دیجیاتو دنبال کنید. همچنین برای آگاهی از تغییرات آیفون ۱۳ و اپل واچ سری ۷ به این مطلب مراجعه کنید.

​​