گوشی

جیلی موبایل هوشمند می‌سازد

ICTna.ir - جیلی، تولیدکننده چینی خودرو اعلام کرده است قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ نخستین گوشی هوشمند خود را با فروش سه میلیون دستگاه در اوایل سال به بازار عرضه کند.

3TCH52WOLJOO3FVTLEO4V24V4A.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، جیلی که مالکیت ولوو را نیز در اختیار دارد، اعلام کرده است اریک لی، مدیرعامل این کمپانی قرار است کمپانی راه‌اندازی کند که گوشی‌های هوشمند پرمیومی را عرضه کند که قابل رقابت با غول‌های بزرگ این بازار باشد.

گرچه لی پیش از این هم روی ساخت خودروهای پرنده و تاکسی‌های هلی‌کوپتر سرمایه‌گذاری و قمار کرده است، حالا قصد دارد وارد بازار به شدت رقابتی شود که در تسخیر بزرگانی همچون اپل، شیائومی و سامسونگ قرار دارد.

جیلی، نخستین خودروسازی است که قصد دارد وارد حیطه تولید گوشی هوشمند شود این درحالی است که تا پیش از این تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از ورود به بازار خودروی برقی خبر می‌دادند.

اریک لی، مدیرعامل جیلی معتقد است رابطه بسیار نزدیکی میان فناوری خودروهای هوشمند و گوشی‌های هوشمند وجود دارد و ترند بزرگ بعدی آینده ساخت اکوسیستم کاربری فرامرزی و ارایه تجربه مناسب‌تر و هوشمندتر بی‌سیم کاربران است.

این پروژه با سرمایه‌گذاری ۱.۵۵ میلیارد دلاری (۱۰ میلیارد یوان) آغاز خواهد شد و قصد دارد در سال نخست به درآمد ۱۰ میلیارد یوان نیز برسد و طی هشت سال به درآمد تجمیعی ۱۵۰ میلیارد یوان با سه هزار نیروی کار برسد و وارد بازار بورس نیز بشود.


​​