فناوری اطلاعات

ایلان ماسک: رمزارزها از بین نمی‌روند، دولت آمریکا دنبال قانون‌گذاری نباشد

منبع: دیجیاتو
 
«ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا اخیرا در «کنفرانس کد» اعلام کرده که دولت آمریکا باید از تلاش برای قانون‌گذاری در بازار رمزارزها صرف‌نظر کند. ماسک همچنین گفت از بین بردن دنیای رمزارزها ممکن نیست، هرچند دولت‌ها می‌توانند سرعت پیشرفت این بازار را کاهش دهند.
 
ایلان ماسک که در کنفرانس کد کالیفرنیا حضور پیدا کرده بود، در پاسخ به سوال «کارا سوئیشر»، ستون‌نویس نشریه نیویورک تایمز درباره دخالت دولت‌ها در حوزه رمزارزها گفت، به نظرش بهتر است دولت‌ها هیچ کاری انجام ندهند. مدیرعامل تسلا به پتانسیل رمزارزها در کاهش خطا و تاخیر سیستم‌های مالی سنتی باور دارد، اما می‌پذیرد که رمزارزها پاسخ همه مشکلات جامعه نیست.
 
ماسک ادامه داد: «نمی‌گویم متخصص بزرگی در حوزه رمزارزها هستم. فکر می‌کنم حوزه رمزارزها ارزشمند باشد، اما اعتقاد ندارم که این حوزه نقش مسیح منجی را ایفا خواهد کرد.» او درباره نقش چین در حوزه استخراج رمزارزها و قانون‌گذاری در این باره هم صحبت کرد.
 
ماسک درباره واکنش چین نسبت به بازار رمزارزها گفت: «فکر می‌کنم رمزارزها اساسا برای کاهش قدرت دولت‌های مرکزی آمده‌اند و چین این موضوع را دوست ندارد.» به باور مدیرعامل تسلا، مقابله چین با بازار رمزارزها همچنین احتمالا به خاطر مشکلات عدیده این کشور در حوزه تولید برق است. او ادامه داد:
 
«بخشی از این اتفاق احتمالا به دلیل کمبود برق در بسیاری از بخش‌های چین است. قسمت‌های بزرگی از جنوب چین فعلا با مشکل قطعی تصادفی برق مواجه شده، از آن‌جایی که تقاضا برای برق بالاتر از انتظار است، استخراج رمزارز می‌تواند مزید بر علت باشد.»
 
تسلا چند ماه پیش ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خرید. ارزش این دارایی در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۱ تا ۲.۵ میلیارد دلار بالا رفت. ولی بازار رمزارزها از آن زمان نزولی بوده و قیمت‌ها افت زیادی داشته‌اند. تسلا همچنین در ابتدای سال خرید خودرو با بیت‌کوین را فراهم کرده بود اما در ادامه از توقف این پروژه خبر داد.

​​