تلفن همراه

گوشی‌های گوگل پیکسل در شرایط اضطراری ویدیو ضبط و آپلود می‌کنند

منبع: دیجیاتو
یکی از ویژگی‌هایی که گوگل به صورت انحصاری در گوشی‌های سری پیکسل خود ارائه می‌کند، اپلیکیشن Personal Safety است. گوگل اکنون این اپلیکیشن را با قابلیت ضبط و آپلود خودکار ویدیو در شرایط اضطراری بروزرسانی کرده و علاوه بر این رابط کاربری آن نیز با ویژگی‌های طراحی Material You به روز شده است.
 
اپلیکیشن Personal Safety اکنون علاوه بر اینکه می‌تواند اطلاعات پزشکی و هشدارهای مربوط به مواقع بحرانی را روی صفحه نشان دهد، به قابلیت دیگری به نام «SOS اضطراری» مجهز شده است. هنگامی که این قابلیت فعال باشد، با پنج بار (یا بیشتر) فشار دادن دکمه پاور یک صدای زنگ بلند پخش می‌شود و گوشی به صورت خودکار با ۹۱۱ تماس می‌گیرد.
 
 
نسخه جدید اپلیکیشن با شماره ۲۰۲۱.۰۸.۲۷.۳۹۸۲۶۹۰۴۸ اکنون «اقدامات اضطراری» بیشتری را نیز در دسترس کاربران گوشی‌های پیکسل قرار می‌دهد که شامل «به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مخاطبان لیست تماس اضطراری» و «ضبط کردن ویدیو اضطراری» می‌شود.
 
قابلیت دوم باعث می‌شود که گوشی کاربران ویدیوهایی با مدت زمان حداکثر ۴۵ دقیقه ضبط کند. فرآیند ضبط ویدیو تا زمانی که کاربران آن را متوقف نکنند، ادامه پیدا می‌کند و همچنین در حین ضبط می‌توان از گوشی خود استفاده کرد. در همین حال اگر گوشی شما به اینترنت نیز متصل باشد، یک نسخه پشتیبانی از ویدیو ضبط شده به صورت خودکار در حساب گوگل و اپلیکیشن Personal Safety ذخیره خواهد شد.
 
همچنین قابلیت «اشتراک گذاری خودکار» وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید موارد ضبط شده را به مخاطبین اضطراری از پیش تعیین شده خود ارسال کنید. برای مشاهده ویدیوهای ضبط شده خود باید به بخش Emergency SOS در «منوی تنظیمات» و سپس بخش «Safety & emergency» مراجعه کنید. در این بخش وارد قسمت Record emergency video شوید و گزینه Your videos را انتخاب کنید.
 
123.PNG
به گفته گوگل حجم متوسط ویدیو‌ها حدود ۱۰ مگابایت برای هر دقیقه است و گوگل برای صرفه جویی در فضای ذخیره‌سازی دستگاه شما آن‌ها را فشرده‌ می‌کند. در معرفی این ویژگی آمده است:
 
این ویژگی برای ثبت شرایط اضطراری به منظور ارتقا ایمنی شخصی شما طراحی شده است. لطفا قبل از ضبط و به اشتراک‌گذاری ویدیوهای خود، مسئولیت‌های خود را با دقت در نظر بگیرید.
 
بروزرسانی جدید اپلیکیشن Personal Safety هنوز در دسترس تمام کاربران قرار نگرفته است، با این وجود می‌توانید انتشار نسخه جدید آن را در گوگل پلی بررسی کنید.

​​