تلفن همراه

تیک تاک پردرآمدترین اپلیکیشن در فصل سوم ۲۰۲۱ شد

منبع: دیجیاتو
 
 
با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و خانه‌نشینی مردم آمار نصب برنامه‌ها افزایش یافت، اما حالا که شمار زیادی از مردم واکسن زده‌اند و سخت‌گیری‌ها تا حدی کمتر شده، آمار نصب دو پلتفرم گوگل پلی و اپ استور هم در فصل سوم ۲۰۲۱ به ترتیب ۱.۲ و ۲.۱ درصد افت داشته اما درآمد آن‌ها همچنان صعودی است. در این میان تیک‌تاک پردرآمدترین برنامه و پابجی پردرآمدترین بازی در این پلتفرم‌ها بوده‌اند.
 
بر اساس گزارش جدید شرکت «سنسور تاور»، کاربران اندروید و iOS در بازه زمانی ژوئیه تا سپتامبر امسال در مجموع ۳۳.۶ میلیارد دلار هزینه صرف کرده‌اند. این رقم از افزایش ۱۵.۱ درصدی میزان صرف هزینه نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال خبر می‌دهد. پارسال در همین بازه زمانی مجموع صرف هزینه ۲۹.۲ میلیارد دلار بود. با این حال، سرعت رشد آمار کاهش یافته چون رقم هزینه‌های پارسال نسبت به دو سال پیش ۳۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
 
 
اپ استور اپل همچنان با ۲۱.۵ میلیارد دلار، بیشترین سهم درآمد را از آن خود کرده و ۱۳.۲ درصد رشد داشته است. گوگل پلی با ۱۸.۶ درصد رشد بالاتری را تجربه کرده اما فقط ۱۲.۱ میلیارد دلار در آن هزینه شده است. به‌علاوه، در مجموع بیشترین درآمد به اپلیکیشن تیک تاک اختصاص داشته است. این اپلیکیشن اخیرا آمار ۳ میلیارد دانلود را پشت سر گذاشت و به اولین برنامه غیرفیسبوکی تبدیل شد که چنین کاری انجام داده است.
 
 
بالاترین درآمد در اپ استور متعلق به تیک تاک بوده اما این عنوان در گوگل پلی به Google One تعلق داشته است. اندرویدی‌ها در رده‌های بعدی بیشترین هزینه را در دو اپلیکیشن Piccoma و +Disney صرف کرده‌اند و بعد نام تیک تاک دیده می‌شود. در بالا رده‌بندی پردرآمدترین اپلیکیشن‌ها را مشاهده می‌کنید.
 
بازار بازی‌های موبایلی هم در حال رونق گرفتن است. کاربران امسال ۷.۷ درصد بیشتر از سه‌ماهه سوم پارسال در این پلتفرم صرف هزینه کرده و این رقم را به ۲۲.۴ میلیارد دلار رسانده‌اند. در این بخش، سهم بالاتر با ۱۳.۱ میلیارد دلار به گوگل پلی و سهم پایین‌تر با ۹.۳ میلیارد دلار به iOS اختصاص داشته است.
 
مانند گذشته، پردرآمدترین بازی موبایل پابجی بوده که بیش از ۵ میلیارد دلار درآمد داشته است. بازی دوم Honor of Kings بوده و در رده سوم نام Genshin Impact دیده می‌شود. Pokemon Go هنوز محبوبیت بالایی دارد و رده چهارم را به خود اختصاص داده است. بازی Roblox هم در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

​​