فناوری اطلاعات

فستیوال سه روزه ورزش های الکترونیک در کیش آغاز شد

 
فستیوال سه روزه جشنواره ورزش‌های الکترونیک با حضور علاقمندان به بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی در جزیره کیش آغاز شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛ مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش روز شنبه در آئین افتتاح این فستیوال اظهار داشت: توجه به صنعت بازی‌های دیجیتال موجب تحقق آرمان‌های بلند کشور است و می‌تواند آینده ایران بزرگ در جهان را تضمین کند.
 
جعفر آهنگران افزود: ایران با داشتن جوانان پویا و آینده ساز و حضور پر قدرت شما در صحنه‌های مختلف علمی سربلند خواهد شد و سیاست گذاری مسؤولان سازمان منطقه آزاد کیش نیز به گونه‌ای است که خود را موظف بر حمایت از همه عرصه‌ها می‌داند.
 
وی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) فرهنگ را یکی از مؤلفه‌های مهم استقلال کشور برشمرد و گفت: یکی از مؤلفه‌های قطعی پویایی فرهنگ ما توجه به علوم و امور جدید در جهان است و صنعت بازی‌های دیجیتال با اختلاف در صنایع خلاق و فرهنگی، جایگاه اول اقتصادی را ازان خود کرده و مشکل تقاضا ندارد و این بازی‌ها نیز محدوده بزرگی را در بر می‌گیرد.
 
آهنگران با بیان اینکه فناوری نقش نخست را در صنعت بازی‌های دیجیتال ایفا می‌کند یادآور شد: با حضور تعیین کننده و تحول بزرگی که هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و واقعیت مجازی در آینده نزدیک ایجاد می‌کند، بازی‌های دیجیتال دستخوش تغیرات فراوان خواهد شد.
 
وی به ایجاد فرهنگسرای صنایع نرم و خلاق با همکاری جهاد دانشگاهی در کیش اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار می‌رود جوانان خبره و نخبه فعال در حوزه بازی‌های دیجیتال در جزیره حضور پیدا کرده و مستقر شوند و مؤسسه علوم و فنون نیز با بنیاد بازی‌های رایانه‌ای تفاهمنامه ای منعقد کند تا استقرار فعالان این حوزه در کیش تسهیل شود.

 
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: انتظار می‌رود فعالان اقتصادی جزیره برای ایجاد تحولات این صنعت تا رسیدن کیش به بالندگی ترغیب اقدام کنند و این سازمان در نظر دارد در سال‌های آتی یکی از بازارهای کیش را به بازی‌های دیجیتال از شرکت‌های معروف دنیا اختصاص دهد.
 
مدیرعامل مؤسسه علوم و فنون کیش و مسؤول اجرای این فستیوال نیز گفت: گسترش و تعمیم فعالیت پیشران‌های فناوری کشور در حوزه ورزش‌های الکترونیکی، گیمینگ، ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر استارت اپ و حوزه دیجیتال از جمله اهداف این جشنواره است.
 
مسعود توفیقی با بیان اینکه فستیوال ورزش‌های الکترونیک به منظور ارتقا سطح فعالیت‌های بدنی و ذهنی به صورت گیمینگ برای نخستین بار در جزیره کیش برگزار شده است افزود: این مؤسسه افتخار میزبانی از بازیکنان درجه ۱ و داوران بین المللی در این مسابقات را دارد و علاقمندان به این رقابت‌ها می‌توانند برای تماشای این رویداد به سالن المپیک جزیره کیش مراجعه کنند.
 
وی با بیان اینکه ۱۰ داور ملی و بین المللی این رقابتها را داوری می‌کنند، افزود: در پایان این رقابت‌ها ۲۰ نفر برگزیده خواهند شد.
 
مدیرعامل مؤسسه ورزش و تفریحات سالم کیش نیز اظهار داشت: امید است این رویداد که به همت مؤسسه علوم و فنون و همکاری دانشگاه‌های معتبر جزیره کیش برگزار شده در آینده نیز تداوم داشته باشد.
 
عزیز الله فرضی پور تفریحات دریایی را وجه تمایز کیش با دیگر مناطق گردشگر پذیر کشور اعلام کرد و افزود: اتفاقات مثبتی در حوزه تفریحات دریایی نیز با برگزاری رویدادهای نوآورانه از سوی مرکز نوآوری، به همت سازمان منطقه آزاد کیش رخ داد که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.
 
فستیوال سه روزه ورزش‌های الکترونیک ۱۰ تا ۱۲ مهرماه درسالن المپیک کیش در ۲ بخش موبایلی وکنسولی در ۵ بازی کال آوتیوتی، کلاش رویال، فیفا ۲۱، بیوبی جی، فوتبال ۲۰۲۱ میدان رقابت شرکت کنندگان است.

​​