تلفن همراه

ناشنوایان با همراهی یک مترجم مشاوره آنلاین پزشکی دریافت می‌کنند

 
دکترساینا، پلتفرم مشاوره آنلاین پزشکی، با همراهی کمیته سلامت شبکه ملی ناشنوایان به مناسبت هفته جهانی ناشنوایان، از قابلیت جدید خود برای کاربران ناشنوا رونمایی کرد. با فعال‌سازی این قابلیت در مشاوره‌های ویدیویی، شخص سومی به عنوان مترجم از طرف تیم دکتر ساینا به گفتگوی ویدیویی میان کاربر و پزشک اضافه می‌شود تا تعامل میان پزشک و کاربر به راحتی شکل گیرد.
 
به گزارش روابط عمومی دکتر ساینا، این پلتفرم به کاربران خود به صورت متنی، تلفنی و ویدیویی در زمینه ارتباط با پزشکان متخصص و دریافت نسخه کمک می‌کند و حالا در قابلیت جدید خود تلاش کرده تا در کنار کاربران ناشنوا باشد. در این قابلیت   ناشنوایان با همراهی یک مترجم، مشاوره آنلاین پزشکی دریافت می‌کنند.
 
برای فعال‌سازی این ویژگی جدید کافی است کاربران پس از ورود به سامانه دکترساینا؛ در قسمت تکمیل پروفایل کاربری با فعال‌سازی گزینه «من ناشنوا هستم» به عنوان کاربر ناشنوا توسط دکترساینا شناسایی شود. یکی دیگر از راه‌های فعال سازی این مورد، در قسمت نهایی و پیش از پرداخت پس از انتخاب پزشک و انتخاب گزینه مشاوره ویدیویی برای کاربر نمایش داده می‌شود که کاربر با فعال سازی گزینه «من ناشنوا یا کم شنوا هستم» یک مترجم برای دریافت مشاوره ویدیویی دریافت خواهد کرد. ضمن اینکه در مشاوره‌های متنی نیز با فعال‌سازی این گزینه، پزشک متوجه ناشنوا بودن کاربر خواهد شد.
 
در این نوع مشاوره‌ها، در کنار ارسال لینک ساعت مشاوره ویدیویی برای کاربر و پزشک، از تیم مترجم دکتر ساینا یک نفر به عنوان مترجم برای تعامل بهتر میان پزشک و کاربر به این لینک اضافه خواهد شد و کاربر می‌تواند مشکلات خود را برای پزشک توضیح دهد و مترجم موارد مطرح شده توسط کاربر را به پزشک منتقل خواهد کرد. این قابلیت در نسخه‌های دسکتاپ، اندروید و AUS فعال شده و کاربران با به روزرسانی اپلیکیشن دکترساینا می‌توانند به این قابلیت دسترسی پیدا کنند.

​​