تلفن همراه

اندروید ۱۲ منتشر شد؛ عرضه برای گوشی‌های پیکسل در هفته‌های آینده

منبع: دیجیاتو
 
گوگل جدیدترین سیستم عامل موبایلش را منتشر کرد، البته هنوز در دسترس عموم قرار ندارد. به گفته این غول جستجوی اینترنتی، سورس کد اندروید ۱۲ در پروژه متن باز اندروید (AOSP) قرار گرفته و اگرچه از نظر فنی هم اکنون در دسترس قرار دارد، اما کاربران تا چندین هفته آینده نمی‌توانند آن را تجربه کنند و حتی پیکسل‌های گوگل هم چندین هفته دیگر به آن دسترسی پیدا می‌کنند.
 
زمانی که گوگل تصمیم به انتشار اندروید ۱۲ برای محصولات پیکسل بگیرد، کاربران گوشی‌های پیکسل ۳، پیکسل ۳A، پیکسل ۴، پیکسل ۴A، پیکسل ۴A 5G، پیکسل ۵ و پیکسل ۵A می‌توانند آن را دریافت و تجربه کنند. همچنین گوشی‌های سری پیکسل ۶ هم با این سیستم عامل روانه بازار می‌شوند.
 
از گوشی‌های پیکسل که بگذریم، به محصولات برندهای دیگر می‌رسیم. به گفته گوگل، اندروید ۱۲ تا پایان سال ۲۰۲۱ به گوشی‌های گلکسی سامسونگ، وان پلاس، اوپو، ریلمی، تکنو، ویوو و شیائومی می‌آید.
 
 
اردیبهشت ماه گوگل جزئیات اندروید ۱۲ را اعلام و ما را با طراحی جدید «متریال یو» آشنا کرد. زبان طراحی متریال یو (Material You) همه چیز بزرگتر، برجسته‌تر و رنگی‌تر شده که شاید تمام کاربران به آن علاقه نداشته باشند، با این حال تغییر بزرگی در سیستم عامل موبایل گوگل به حساب می‌آید.
 
مهم‌ترین ویژگی که گوگل در این سیستم عامل روی آن تمرکز کرده، تغییر رنگ غالب سیستم عامل بر اساس پس زمینه است. یعنی اندروید ۱۲ رنگ‌های اصلی و فرعی پس زمینه را استخراج می‌کند و در ادامه رنگ غالب سیستم (اکسنت) را بر اساس آن تغییر می‌دهد. علاوه بر این قابلیت، در اندروید ۱۲ با ویجت‌های جدید، دکمه‌های بزرگتر و انیمیشن‌های بیشتر و گزینه‌های امنیتی بیشتر روبه‌رو می‌شویم.
 
با توجه به اینکه برخی شرکت‌های مطرح مانند سامسونگ و شیائومی از چندین هفته پیش شروع به آزمایش اندروید ۱۲ روی محصولاتشان کرده‌اند، انتظار می‌رود حداقل برخی از آن‌ها به فاصله کوتاهی پس از انتشار این سیستم عامل برای گوشی‌های پیکسل، به اندروید ۱۲ دسترسی پیدا کنند.

​​