تلفن همراه

تعداد دستگاه‌های مجهز به HarmonyOS از ۱۲۰ میلیون گذشت

تعداد دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل هارمونی OS هواوی از ۱۲۰ میلیون عبور کرده است.
 
به گزارش روابط عمومی هواوی، طبق اعلام He Gang، مدیر ارشد عملیاتی هواوی، تعداد دستگاه‌های مجهز به HarmonyOS از مرز ۱۲۰ میلیون عبور کرده است. آنطور که پیداست استقبال از سیستم عامل هارمونی هوآوی بسیار بهتر از برآوردها بوده و حالا هواوی به جای ۳۰۰ میلیون دستگاه، دستیابی به ۴۰۰ میلیون دستگاه مجهز به HarmonyOS را به عنوان هدف خود برای سال ۲۰۲۲ تعیین کرده است.
 
هم زمان با رکورد شکنی HarmonyOS، این سیستم عامل جدید برای محصولات بیشتری، از جمله مدل‌های قدیمی‌تر ارائه می‌شود. در تازه‌ترین آنها هواوی بتای بسته HarmonyOS 2 را برای ۱۰ محصول دیگر، شامل مدل‌های لیست زیر آغاز کرده است:
 
Huawei P10
Huawei P10 Plus
Huawei Mate 9
Huawei Mate 9 Pro
Huawei Mate 9 Porsche Design
Huawei nova 3
Huawei Enjoy 9 Plus
Huawei Tablet M5 10.8
Huawei Tablet M5 Pro 10.8
Huawei Tablet M5 8.4
دلایل موفقیت سیستم عامل HarmonyOS
در حالی که اندروید و iOS تقریباً تمامی گوشی‌ها و تبلت های هوشمند دنیا را به تصاحب خود در آورده بودند، هوآوی چند سال قبل توسعه نسل بعدی سیستم عامل‌ها را شروع کرد.
 
این سیستم عامل از ابتدا برای ایجاد ارتباط یکپارچه میان وسایل مختلف چون گوشی هوشمند، تبلت، لپ‌تاپ، تلویزیون هوشمند و وسایل هوشمند طراحی شده است و به همین دلیل یک تجربه بسیار غنی‌تر را نسبت به استفاده از دستگاه‌هایی با سیستم عامل متفاوت ارائه می‌کند.
 
HarmonyOS حتی برای توسعه‌دهندگان هم انقلابی نو محسوب می‌شود و توسعه اپلیکیشن و بازی را بسیار آسان‌تر کرده است. همین ویژگی برجسته HarmonyOS باعث شده صدها هزار توسعه‌دهنده به سرعت از آن حمایت کنند و شاهد رشد روز افزون اپلیکیشن و بازی‌های HarmonyOS هستیم.
 
این سیستم عامل مدعی است که بسیار روان‌تر و امن‌تر از اندروید است. هارمونی او اس از یک موتور مخصوص برای کاهش تأخیر در انجام کارها بهره می‌برد که با تشخیص هوشمندانه اولویت پردازش‌ها و استفاده بهینه‌تر از منابع سخت افزاری، موجب افزایش سرعت انجام کارها می‌شود. به گفته هواوی اپلیکیشن‌ها در هارمونی او اس ۲۵.۷ درصد سریع‌تر اجرا می‌شوند که رقمی چشمگیر است.
 
هم‌اکنون به گواه پایگاه ۱۲۰ میلیونی کاربران این هارومونی OS، سومین سیستم عامل بزرگ دنیای گجت‌های هوشمند به شمار می‌آید.

​​