اینترنت و شبکه

تجارت الکترونیک

تلفن همراه

فناوری

فناوری اطلاعات

October 10, 2021
14:42 یکشنبه، 18ام مهرماه 1400
کد خبر: 129279

اتمام فاز نخست پروژه “ارائه راهکار افزایش اتکاپذیری شبکه های ارتباطی ۵G واینترنت اشیا مبتنی بر زنجیره بلوکی و توسعه نمونه آزمایشگاهی”

 
 
فاز نخست پروژه "ارائه راهکار افزایش اتکاپذیری شبکه های ارتباطی ۵G و اینترنت اشیا مبتنی بر زنجیره بلوکی و توسعه نمونه آزمایشگاهی" انجام و وارد فاز دوم شده است.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، امین قلمی اسگویی مجری این پروژه کاربردی– توسعه ای با بیان این مطلب، افزود: در این پروژه سعی می‌شود با شناخت چالش¬های ایجاد اعتماد در اینترنت اشیا و ۵G فرصت‌های حاصل از ظهور فناوری زنجیره بلوکی برای مواجهه با این چالش ها نیز شناسایی شوند.
وی گفت: پس از آن، میزان مناسب بودن روش‌های ایجاد اعتماد با استفاده از زنجیره بلوکی برای حل هر کدام از چالش‌های شناسایی شده، مورد تحلیل و بررسی قرار خواهند گرفت.
قلمی اسگویی خاطر نشان کرد: در نهایت پیشنهاداتی برای بهره‌گیری از زنجیره بلوکی برای مواجهه با چالش‌های اعتماد قابل حل با استفاده از زنجیره بلوکی ارائه شده و یکی از این روش‌ها به صورت نمونه آزمایشگاهی توسعه داده خواهد شد.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.