رگولاتوری

شکست مکزیک در مزایده واگذاری فرکانس

ICTna.ir – رگولاتوری مکزیک (IFT) اعلام کرد این کشور ۴۱ بلوک طیف فرکانسی را در باندهای مختلف به مزایده گذاشت و قصد داشت سه بلوک را تنها به دو اپراتوری که در مزایده شرکت کرده بودند، ارایه دهد.

Logotipo-IFT-01-1.jpeg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، AT&T برای دو بلوک فرکانسی در باند ۸۰۰ مگاهرتز و America Movil’s Telcel نیز برای یک بلوک ۲.۵ گیگاهرتزی درخواست داده بودند.

رگولاتوری باید به طور رسمی این پیشنهادات را تصویب کند اما با فرض اینکه اپراتورها تمام شرایط مربوطه را رعایت کرده باشند، فروش این باندهای فرکانسی تنها ۱.۳۵ میلیارد پزو معادل 65.5 میلیون دلار برای خزانه دولت به ارمغان خواهد آورد. بخش عمده این درآمد هم با رقم ۱.۱ میلیارد پزو به AT&T اختصاص خواهد داشت.

تعداد زیادی از فرکانس‌ها شامل AWS و PCS نیز فروش نرفت. باوجودی که این امواج برای کاربردهای 4G مناسب هستند، به منزله شکست در مزایده 5G نیستند.

به نظر می‌رسد عملکرد ضعیف رگولاتوری مکزیک در برگزاری این باندهای فرکانسی ناشی از قیمت آنها باشد. از آنجایی که اغلب اپراتورها از قیمت‌های بالای فرکانس‌ها و در نتیجه چالش در تامین هزینه راه‌اندازی شبکه‌ها گلایه دارند، به ندرت شرایط مزایده رگولاتوری مکزیک رخ می‌دهد که قیمت فرکانس‌ها پایین بوده باشد و با استقبال اپراتورها نیز مواجه نشده باشد.


​​