تلفن همراه

اینستاگرام روی قابلیتی برای ارسال نوتیفیکیشن در صورت قطعی سرویس خود کار می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
هفته گذشته به دلیل بروز برخی مسایل فنی، تمام سرویس‌های فیس‌بوک به مدت حدود ۶ ساعت قطع شدند و کاربران بسیاری در سراسر جهان دچار سردرگمی بودند که چه اتفاقی افتاده است. حالا اینستاگرام قصد دارد به‌زودی قابلیتی را به پلتفرم خود اضافه کند که در زمان بروز قطعی و مشکلات فنی، در قالب نوتیفیکیشن‌های درون برنامه‌ای کاربران را از این موضوع مطلع کند.
 
طی یک هفته گذشته، دو بار سرویس‌های فیسبوک دچار اختلال شدند. کاربران بدون اطلاع از اینکه چه اتفاق افتاده، با مشکلاتی در سرویس‌های فیسبوک روبرو شدند. کار به جایی رسید که فیسبوک از کاربران به دلیل بروز مشکلات فنی عذرخواهی کرد. حالا این شرکت قصد دارد با ارسال نوتیفیکیشن‌های اعلام مشکلات فنی، به کاربران اطلاع‌رسانی کند.
 
این نوتیفیکیشن‌ها در کنار سایر اعلان‌های درون برنامه‌ای در فید فعالیت کاربران ظاهر خواهد شد. در واقع زمانی که مشکلات فنی خاصی مانند بروز مشکلات در استوری یا هر مساله‌ فنی دیگری که برای سرویس‌های فیسبوک به وجود بیاید،‌ در این قسمت به کاربران اطلاع‌رسانی می‌شود.
 
البته اینستاگرام می‌گوید قصد ندارد در مورد هر مساله‌ای برای کاربران نوتیفیکیشن بفرستد،‌ اما مواردی که ممکن است باعث سردرگمی آنها شود را اطلاع‌رسانی ‌می‌کند تا در جریان آن قرار بگیرند.
 
اینستاگرام در پست وبلاگ خود به این موضوع اشاره کرده است:
 
«برای هر مورد قطعی که پیش بیاید برای کاربران نوتیفیکیشن ارسال نخواهد شد، اما زمانی که برخی مشکلات فنی باعث ایجاد سردرگمی و گیج شدن کاربران شوند و آنها به دنبال دریافت پاسخ باشند،‌ در قالب ارسال نوتیفیکیشن مشخص می‌کنیم چه مشکلی رخ داده است.»
 
 
این شرکت افزوده ویژگی ارسال نوتیفیکیشن برای مشکلات فنی طی چند ماه آینده در ایالات متحده آزمایش می‌شود. به علاوه، اینستاگرام در بخش جدیدی تحت عنوان «Account Status» یا همان «وضعیت حساب کاربری» به کاربران نشان خواهد داد که وضعیت حساب کاربری آنها به چه صورت است و در واقع در اکانت کاربران چه می‌گذرد. برای مثال برخی پست‌ها به دلیل نقض قوانین این شبکه اجتماعی ممکن است از سوی اینستاگرام حذف شوند که در این بخش جدید، تمامی موارد این چنینی به کاربران اطلاع‌رسانی می‌شوند.  
 
براساس اعلام اینستاگرام، کاربران با کمک این ویژگی می‌توانند متوجه شوند برای مثال چرا پست منتشر شده آنها از سوی این شبکه اجتماعی حذف شده است. همچنین کاربران می‌توانند به صورت کلی متوجه شوند آیا اکانت آنها در معرض خطر مسدود شدن قرار دارد یا خیر.  
 
البته اینستاگرام در هنگام حذف یک پست به کاربران اطلاع‌رسانی می‌کند ولی معمولا این موضوع همیشه به شکل درستی انجام نمی‌شود و با کمک بخش جدید وضعیت حساب کاربری، شرایط بهتر می‌شود.
 
هیئت نظارت بر فعالیت‌های فیسبوک بارها به به این موضوع اشاره کرده بود که در توضیح قوانین به کاربران، کار باید به شکل بهتر و شفاف‌تری انجام شود. با راه‌اندازی بخش جدید وضعیت حساب کاربری طی ماه‌های آینده، کاربران می‌توانند در جریان وضعیت اکانت خود قرار بگیرند و بسیاری از ابهامات آنها به خوبی برطرف خواهد شد.

​​