فناوری اطلاعات

استارت‌آپ‌های ایرانی جیتکس ۲۰۲۱ به دلیل تحریم‌ها به مرحله پایانی سوپرنوا نرسیدند

منبع: پیوست
هیچ یک از ۷ تیم استارت‌آپ ایرانی راه یافته به مرحله نیمه‌نهایی مسابقه سوپرنوا جیتکس ۲۰۲۱ به دلیل تحریم‌ها و محدودیت در انتقال پول به مرحله پایانی نرسیدند.
 
 نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۱ شاهد حضور ۲۰ استارت‌آپ ایرانی است که محصولات خود را به نمایش می‌گذارند اما این تیم‌ها به دلیل تحریم‌ها و ممنوعیت انتقال پول به حساب‌های ایرانی، اصلا اجازه راهیابی به مرحله نهایی را ندارند و به همین دلیل هیچ‌کدام برای مرحله فینال انتخاب نشده‌اند.
 
در نمایشگاه جیتکس، مسابقه‌ای با نام سوپرنوا برای استارت‌آپ‌های نوپا برگزار می‌شود که درواقع فرصتی برای آشنایی با سرمایه‌گذاران است، اما در نهایت به تیم برنده جایزه‌ای ۲۰۰ هزار دلاری تعلق می‌گیرد.
 
۲ روز گذشته خبرگزاری مهر اعلام کرد که از میان ۲۰ استارت‌آپ ایرانی حاضر در این رویداد، ۷ استارت‌آپ در مسابقه سوپرنوا با دیگر تیم‌ها به رقابت می‌پردازند و سایت فدراسیون فاوا هم اعلام کرد این ۷ تیم به مرحله نیمه‌نهایی راه یافته‌اند.
 
بررسی‌های پیوست نشان می‌دهد لازمه رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی در مسابقه سوپرنوا امسال، ارسال یک ویدئو و ارائه استارت‌آپ و مدل کسب‌وکاری‌اش بوده و هر تیمی که این ویدئوها را ارسال کرده به مرحله نیمه‌نهایی رسیده است.
 
 
فینالیست‌های مسابقه سوپرنوا در نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۱
تیم‌های راه‌یافته به مرحله فینال از کشور‌های امارات، لهستان، صربستان، ژاپن، کره جنوبی، بحرین، برزیل، فرانسه، آمریکا، لیتوانی، هند، عربستان، ایتالیا و فلسطین هستند.
 
در ادامه اسامی استارت‌آپ‌های راه‌یافته به مرحله نهایی مسابقه سوپرنوا را مشاهده می‌کنید.
 
لیست استارت‌آپ‌های راه‌یافته به مرحله نهایی مسابقه سوپرنوا در جیتکس ۲۰۲۱
چهل‌ و یکمین نمایشگاه جیتکس با حضور ۲۰ استارت‌آپ ایرانی در شهر دبی درحال برگزاری است. این نمایشگاه شامل بخش‌های مختلفی از جمله هوش‌مصنوعی، ۵G، رایانش ابری، Big Data (کلان داده)، امنیت سایبری، بلاک‌چین، فین‌تک و… است.

​​