تلفن همراه

میزان فروش ایرپاد اپل احتمالا به ۸۵ میلیون دستگاه در سال آینده میلادی می‌رسد

منبع: دیجیاتو
 
اپل به تازگی از ایرپاد جدید رونمایی کرد و حالا گزارشی به فروش ۸۵ میلیونی ایرپاد اپل در سال ۲۰۲۲ اشاره دارد. این میزان در مقایسه با سال گذشته ۳.۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. ایرپاد ۳ تازه معرفی شده سهم بسزایی در فروش کلی خواهد داشت، که ایرپاد پرو و ایرپاد مکس نیز در کنار آن خواهند بود.
 
گزارش وب‌سایت trendforce حاکی از آن است که جدیدترین ایرپاد اپل از مکانیزم نوری برای تشخیص قرار گرفتن در گوش بهره می‌برد. این امر از طریق فناوری PPG (photoplethysmography) که با چهار تراشه LED SWIR (که از امواج مادون قرمز استفاده می‌کنند) همراه شده‌ که با دو طول موج متفاوت کار می‌کنند.
 
 
حسگرهای تشخیص پوست ممکن است به طور بالقوه آب درون پوست را شناسایی کنند و از این طریق تمایزی بین پوست و دیگر سطوح قائل شوند. افزایش تقاضا برای ایرپاد به نفع تامین کنندگان قطعات نیز خواهد بود. برخی از آن‌ها عبارتند از: Epistar و DOWA که تراشه‌های SWIR LED را تامین می‌کنند. همچنین DOWA و II-VI/Finisar که فوتو دیودهای InGaAs و ماژول مونتاژ کننده USI را تامین می‌کنند.
 
طول موج SWIR بین ۱۰۵۰ تا ۲۵۰۰ نانومتر است که برای خواص نوری ترکیباتی مانند آب، شکر و الکل کافی است. احتمالا در آینده تولید کنندگان بیشتری سراغ استفاده از این فناوری در پوشیدنی‌های خود بروند زیرا منجر به کاهش قیمت خواهد شد. در نتیجه پوشیدنی‌های بیشتری با عملکردهای حسگر زیستی مبتنی بر PPG ارائه می‌شوند و حتی ممکن است در آینده توانایی سنجش قند خون، چربی خون و سطح الکل خون را تشخیص دهند. این در حالی است که بیشتر ساعت‌ها و مچ‌بندهای هوشمند فعلی فقط قادر به تشخیص ضربان قلب و میزان اکسیژن خون هستند. ایرپاد نسل سوم با قیمت ۱۷۹ دلار عرضه شد که ظاهری شبیه ایرپاد پرو دارد، اما خبری از قابلیت حذف نویز فعال در آن نیست.

​​