تلفن همراه

نسخه پایدار سیستم عامل هارمونی 2 برای 25 دستگاه هواوی عرضه شد

منبع: آی تی ایران
پس از گذشت چند ماه اندکی که از معرفی سیستم‎عامل هارمونی 2.0 هواوی به صورت عمومی گذشته، این شرکت با روندی بسیار سریع، محصولات مورد نظر خود را به آن بروز می‎کند. این شرکت به تازگی اسامی 25 دستگاه جدید را در لیست دریافت‎کنندگان نسخه پایدار سیستم‎عامل HarmonyOS 2.0 اعلام کرده که حاوی محصولات متنوعی است.
 
سیستم عامل هارمونی هواوی از زمان عرضه عمومی تا به امروز موفق به شکستن رکوردهای فراوانی شده که آخرین آنها کسب عنوان «بالاترین سرعت نصب یک سیستم‎عامل جدید روی دستگاه‎های مختلف» است.
 
برای محصولاتی که از پیش در بازار وجود داشته‎اند روند نصب سیستم‎عامل به این صورت است که ابتدا نسخه بتا در اختیار کاربران قرار می‎گیرد و در ادامه نسخه پایدار برای آنها از طریق بروزرسانی OTA ارسال می‎شود.
 
اما همانطور که اعلام شد این شرکت به تازگی اسامی 25 دستگاه از برندهای هواوی و آنر از گروه‎هایی مانند گوشی هوشمند و نمایشگر هوشمند را اعلام کرده که شامل دستگاه‎هایی با عمر نزدیک به 4 سال نیز هست. لیست این محصولات به شرح زیر است:
 
Huawei P20
Huawei P20 Pro
Huawei Mate 10
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Porsche Design
Huawei Mate RS Porsche Design
Huawei Nova 4
Huawei Enjoy 10S
Huawei Enjoy 10 Plus
Honor 9X
Honor 9X Pro
Honor 20S
Honor Play 4T Pro
Honor 10
Honor V10
Huawei Smart Screen S 55 inches
Huawei Smart Screen S 65 inches
Huawei Smart Screen S 75 inches
Huawei Smart Screen S Pro 65 inches
Huawei Smart Screen S Pro 75 inches
Huawei Smart Screen V55i
Huawei Smart Screen V65i
Huawei Smart Screen V65 Premium Edition
Huawei Smart Screen V65 2021 model
Huawei Smart Screen V75 2021 model
 
در نظر داشته باشید که این بروزرسانی در حال حاضر برای کاربران چینی عرضه شده ولی خبر مهم عرضه جهانی آنهاست.
 
بنابر اخبار واصله هواوی قصد دارد عرضه عمومی و جهانی سیستم‎عامل هارمونی 2.0 برای کاربران محصولات خود را نیز به زودی شروع کند. بنابراین سیستم‎عامل هارمونی او اس 2.0 در دسترس کاربران ایرانی نیز قرار خواهد گرفت و می‎توان در آینده‎‌ای نزدیک، در داخل کشور نیز طعم استفاده از سومین سیستم‎عامل بزرگ دنیای گوشی‎های هوشمند را چشید.
 
همچنین شرکت هواوی اعلام کرده که 9 مدل محصول دیگر (که گوشی محبوب HUAWEI Enjoy 20 5G نیز در میان آنهاست)، به زودی در برنامه دریافت نسخه بتا عمومی هارمونی 2.0 و nova 8 SE به همراه 8 مدل تبلت دیگر نیز در برنامه بتا خصوصی هارمونی 2.0، قرار خواهند گرفت.
 
در انتها باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که گوشی محبوب و قدیمی‎HUAWEI P10 نیز از ماه آینده میلادی در برنامه بتا عمومی هارمونی 2.0 قرار خواهند گرفت که می‎تواند جانی دوباره بر پیکره کهنه‌کار گوشی باشد که در سال 2017 و ابتدا با اندروید 7.0 روانه بازار شده بود.

​​