تلفن همراه

وزیر ارتباطات: از گوشی ایرانی استفاده می‌کنم

منبع: ایرنا
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از زمانی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شده ام از گوشی ایرانی استفاده می کنم این در حالی است که شرکت بومی" جی ال ایکس" (سازنده گوشی ایرانی)هم اکنون در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.
 
عیسی زارع پور روز پنجشنبه در دیدار مدیرحوزه های علمیه در قم، افزود: روزگاری در شرکت ایرانی" جی ال ایکس" حدود ۲ هزار نفر مشغول کار بودند که هم اکنون بدلیل عدم حمایت های لازم از تولید داخل، تعداد کارکنان این شرکت به ۲۰۰ نفر رسیده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مونتاژ یک مساله مورد قبول در صنعت جهانی است و هم اکنون بسیاری از برندهای مطرح تلفن همراه در کشورهای دیگر مونتاژ می شود و شرکت پردازنده و فقط نسخه اصلی را در اختیار این شرکت های فراملیتی قرار می دهد.
 
وی در ادامه بیان کرد: حساسیت های اجتماعی نسبت به کارهای سلبی و ایجابی در حوزه فضای مجازی بسیار بالا رفته و تمام زندگی روزمره مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.
 
زارع پور گفت: تغییر برخی ریل گذاری ها، ذائقه های فرهنگی ایجاد شده و مباحث فنی عملیاتی شده در ایران طی سالهای گذشته بسیار دشوار است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا زمانی که مسوولان و نخبگان از پلتفرم های بومی استفاده نمی کنند نمی توان انتظاری از مردم داشت، یادآور شد: امکان تغییر ذائقه های فرهنگی موجود در ایران بصورت دفعی وجود ندارد و نیازمند کارهای بلندمدت است.
 
زارع پور خاطرنشان کرد: اگر مسوولان و مردم همراه و همدل شوند می توانیم در تمام پلتفرم های مطرح خارجی، نسخه های بومی راه اندازی کنیم بدون اینکه کمترین اختلالی در روند خدمات ایجاد شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در  سفر به قم با آیات علوی گرگانی،نوری همدانی و مکارم شیرازی از مراجع تقلید و اعرافی مدیر حوزه های علمیه، سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و اعضای کمیسیون سیاسی اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت و گو کرد.

​​