توسعه صنعت پهپادی کشور با عبور از مرزهای هوش مصنوعی

منبع: خانه ملت

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت پهپادی و حتی موشک بالستیک با عبور از مرزهای هوش مصنوعی در کشور توسط نخبگان ایرانی توسعه یافت.

محمدرضا صباغیان بافقی درواکنش به موضع‌گیری وزارت خارجه آمریکا برای جلوگیری از توسعه فناوری پهپادخای ایران افزود: فناوری پهپادهای ایران زمانی از مرزهای تکنولوژی روز دنیا عبور کرد که آمریکایی ها شدیدترین تحریم ها را علیه کشورمان اعمال کرده بودند.

او با اشاره به اینکه توسعه توان پهپادی بخشی از ابعاد جدید در حوزه دفاعی و نظامی محسوب می‌شودِ تصریح کرد:‌ خوشبختانه کشورمان در این امر به قله‌های تکنولوژی دست یافته است.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه صنعت پهپادی و حتی موشک بالستیک نیاز به عبور از مرزهای هوش مصنوعی است، اظهار کرد: این امر درحالی توسط نخبگان ایرانی تحقق یافته که کشورمان از سوی آمریکایی‌ها تحت شدیدترین تحریم‌ها و محدودیت‌ها قرار داشته است.

او با بیان اینکه صنعت دفاعی خصوصا عرصه موشکی ایران اسلامی به هیچ عنوان قابل تحریم شدن نیست زیرا از قابلیت بومی بودن برخوردار است، ادامه داد: در واقع تحریم زمانی می‌تواند اثرگذار باشد که ما به خارج از کشور وابسته بودیم اما اکنون تولیدکننده پهپادها با قابلیت های متفاوت هستیم.

 


​​