فناوری اطلاعات

مایکروسافت مرورگر اج را برای تمام کاربران لینوکس منتشر کرد

منبع: دیجیاتو
 
مایکروسافت نسخه پایدار مرورگر اج را در اختیار تمام کاربران سیستم عامل لینوکس قرار داد. این مرورگر به مدت یکسال در حالت پیش نمایش قرار داشت و حالا با آپدیت‌های پایدار و منظم، بطور کامل از لینوکس پشتیبانی می‌کند.
 
اگر در حال حاضر مشغول استفاده از بیلدهای پیش نمایش اج برای لینوکس هستید، می‌توانید با اجرای دستور sudo apt install microsoft-edge-stable جدیدترین نسخه پایدار آن را دریافت کنید. اگر هم یکی از کاربران این مرورگر ردموندی‌ها نیستید، می‌توانید به وب‌سایت رسمی مایکروسافت مراجعه کرده و نصب‌کننده اج را دریافت کنید.
 
هم اکنون بسیاری از کاربران لینوکس مشغول استفاده از کروم و فایرفاکس هستند، اما حالا اج می‌تواند کمی معادله را تغییر دهد. این مرورگر مایکروسافت می‌تواند روی توزیع‌های مختلف لینوکس مانند اوبونتو و دبیان کار کند، در حالی که کروم به صورت کامل توسط آن‌ها پشتیبانی نمی‌شود.
 
مایکروسافت همچنین چندین قابلیت امنیتی به این مرورگر اضافه کرده تا ردیابی و کوکی‌ها را محدود کند. نسخه لینوکس مرورگر اج حاوی اکثر قابلیت‌های موجود در نسخه‌های ویندوز و مک او اس است.
 
مایکروسافت در کنار انتشار نسخه مخصوص لینوکس مرورگر اج، دیشب از افزودن آواتارهای سه بعدی و فضاهای مجازی به مایکروسافت تیمز خبر داد تا به نوعی وارد دنیای متاورس شود. این قابلیت‌ها از نیمه اول ۲۰۲۲ در اختیار کاربران قرار می‌گیرند و کسب‌وکارها می‌توانند برای برگزاری جلسات تعاملی‌تر از آن‌ها استفاده کنند.

​​