تلفن همراه

الگوریتم قیمت‌گذاری پلتفرم «لیدالید» آغاز به کار کرد

 
لیدالید، پلتفرم خرید و فروش تلفن همراه کار کرده، الگوریتم قیمت‌گذاری را روی سایت خود در دسترس عموم قرار داد. با فراهم شدن این امکان، کاربران می‌توانند با مراجعه به سایت لیدالید از قیمت معاملات روز بازار  تلفن همراه خود در لحظه مطلع شوند.
 
به گزارش روابط عمومی لیدالید، تعیین قیمت تلفن همراه کارکرده همواره یکی از چالش‌های خریداران و فروشندگان بوده است. هر فردی که تصمیم به خرید گوشی کارکرده می‌گیرد، باید سایت‌های مختلف درج آگهی کالای کارکرده مثل دیوار را بررسی یا از فروشندگان محلی اطلاعات کسب کند. این فرآیند که بسیار زمان‌بر و پیچیده است، نتایج دقیقی نیز به فرد نمی‌دهد.
 
حالا لیدالید بعد از ۶ ماه طراحی و توسعه الگوریتم قیمت‌گذاری، به تازگی آن را روی سایت خود در دسترس عموم قرار داده است. کاربران اکنون می‌توانند با مراجعه به سایت لیدالید و مشخص کردن مدل و وضعیت سلامت تلفن همراه خود، قیمت معاملات روز بازار را در لحظه مشاهده کنند. به زودی امکان استعلام قیمت سایر کالاهای دیجیتال نیز فراهم می‌شود.
 
قیمت یک تلفن همراه کارکرده در بازار براساس فاکتورهای مختلفی از جمله سلامت دستگاه از نظر فنی و ظاهری، محبوبیت، میزان معاملات دستگاه در بازار و غیره مشخص می‌شود. الگوریتم قیمت‌گذاری لیدالید بر مبنای تمام این فاکتورها، تخمین دقیقی از قیمت دستگاه ارائه می‌دهد.
 
لیدالید داده‌های معاملات حال حاضر بازار را از طریق کانال‌های مختلفی جمع‌آوری می‌کند. یکی از مهم‌ترین کانال‌ها، کانال همکاران و شرکای تجاری است که در واقع کسب‌وکارهای محلی در زمینه خرید و فروش تلفن همراه کارکرده هستند. لیدالید با بیش از ۵۰۰ فروشنده محلی به صورت روزانه در تماس است و داده‌های معاملات بازار را جمع‌آوری می‌کند.
 
علاوه بر این، لیدالید به کمک کرالرها و نیروهای مرکز تماس خود داده‌های آگهی‌های دیوار در بخش تلفن همراه و قیمتی که افراد موفق به فروش دستگاه خود شده‌اند را جمع‌آوری و مقایسه می‌کند. کرالرهای لیدالید همواره در حال جمع‌آوری قیمت‌ آگهی‌ها در سایت دیوار بر مبنای رده محصول، مدل و مشخصات فنی دستگاه هستند و نیروهای مرکز تماس نیز از طریق تماس تلفنی قیمتی را که این آگهی‌دهندگان موفق به فروش شده‌اند جمع‌آوری می‌کنند.
 
الگوریتم قیمت‌گذاری لیدالید بر مبنای ترکیب تمام این فاکتورها و اطلاع از سلامت تلفن همراه، قیمت معاملات بازار را با تخمین دقیقی به کاربر اعلام می‌کند.
 
اکنون ۵۰ درصد از داده‌های موردنیاز الگوریتم قیمت‌گذاری به صورت دستی و ۵۰ درصد آن به صورت خودکار وارد می‌شود، اما در آینده تمام فرآیند تخمین قیمت خودکار می‌شود.
 
هدف اصلی لیدالید، تبدیل شدن به مرجع قیمت‌گذاری تلفن همراه کارکرده است. حتی اگر افراد قصد فروش تلفن همراه خود به لیدالید را نداشته باشند می‌توانند برای تخمین ارزش تلفن همراه خود به لیدالید مراجعه و بر مبنای همین قیمت با دیگران معامله کنند. در الگوریم قیمت‌گذاری، قیمت‌ها در حال حاضر هر ۱۲ ساعت یک بار به‌روز می‌شود. این بازه زمانی در حال کوتاه شدن است و تا پایان سال به یک ساعت یک بار خواهد رسید.
 
براساس این گزارش قیمت فروش تلفن‌های همراه کارکرده در فروشگاه لیدالید مقدار کمی با قیمت معاملات روز بازار تفاوت دارد؛ زیرا لیدالید تلفن‌های همراه کارکرده را کارشناسی و گارانتی می‌کند و خدمات لجستیک را برعهده دارد. در واقع لیدالید تلفن همراه کارکرده را با ارزش افزوده به فروش می‌رساند.

​​