فناوری اطلاعات

تقویت بخش سایبری حوزه دفاعی کشور مطابق با نیازهای جدید

منبع: خانه ملت
رئیس کمیته دفاعی مجلس با اشاره به نشست اخیر کمیسیون امنیت ملی با وزیر دفاع، گفت: امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به نیازهای روز حوزه دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح، از تقویت حوزه سایبری بخش دفاعی کشور خبر داد.
 
 
سیدعلی آقازاده دافساری با اشاره به نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: با توجه به ارتباط نزدیک وزارت دفاع با کمیسیون امنیت ملی در جلسه مشترک مسائل پشتیبانی و توان نیروهای مسلح به لحاظ ظرفیت‌های امروز و مطابق با ماموریت‌ها و راهبردها مطرح و مورد بحث قرار گرفت.
 
رئیس کمیته دفاع مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر دفاع در گزارشی که به نمایندگان ارایه داد به تشریح  برنامه‌های تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح، تجهیزاتی که مطابق با نیازمندی‌های نیروهای مسلح، برنامه‌های پشتیبانی و خدماتی و فعالیت‌های اقتصادی که در حوزه این وزارتخانه انجام می‌شود، پرداخت. همچنین تبادل نظر انجام شد تا مشخص شود کمیسیون چطور می‌تواند در تامین نیازمندی‌ها نیروهای مسلح کمک کند.
 
آقازاده دافساری با بیان اینکه تصمیمات خوبی در این نشست مشترک گرفته شد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با راهبرد بازدارندگی که دارد باید تقویت شود، در این نشست بر تقویت قدرت بازدارندگی در ارتباط با تجهیزات متعارف جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید شد.
 
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: وزیر دفاع و معاون وی از تقویت برخی بخش‌های این وزارتخانه خبر داد، مطابق با نیازهای جدید در حوزه دفاعی به ویژه در امور سایبری و جنگ‌های الکترونیک از انجام اقداماتی برای تقویت این بخش خبر دادند، اگرچه از گذشته در این زمینه اقداماتی در حد معمل انجام می‌گرفته اما با توجه به شرایط امروز باید در جایگاه ویژه قرار گیرند.

​​