فناوری اطلاعات

پهپادی با ظرفیت ۵ مسافر وارد بازار می شود

منبع: سیناپرس
 
طی سال های اخیر پهپادها با رشد و توسعه همه جانبه ای مواجه شده و در نهایت شاهد حضور این فناوری در حوزه های مختلف هستیم. به تازگی شرکت هیوندای از طرح یک پهپاد سرنشین دار با ظرفیت ۵ نفر رونمایی کرد.
 
 بر اساس اعلام رسمی شرکت هیوندای، طرح مفهومی تاکسی پرنده این شرکت خودروسازی، اولین پرواز مسافربری خود را در سال ۲۰۲۸ انجام خواهد داد و این شرکت برند سوپرنال (Supernal) را برای توسعه جاه طلبی های خود در حوزه حمل و نقل ایجاد می کند. واژه سوپرنال به معنی آسمانی و بلند مرتبه بوده و احتمالا پهپادهای هیوندای با این نام به بازار عرضه شوند.
 
بر اساس اطلاعات موجود، دفتر مرکزی سوپرنال در ایالات متحده مستقر شده و هدف آن توسعه یک هواپیمای eVTOL با چهار یا پنج صندلی، با قابلیت کنترل هوشمند و مجهز به یک موتور الکتریکی است.
 
شرکت هیوندای پیش از این و در سال گذشته، نخستین مفهوم eVTOL خود را با عنوان SA-1 در نمایشگاه CES در لاس وگاس به نمایش گذاشته بود.
شرکت هیوندای امیدوار است به کمک این وسیله نقلیه پرنده، سفرهای شهری را بهبود بخشد.به گزارش سیناپرس، پیش بینی می شود سوپرنال در کنار توسعه وسایل نقلیه پرنده eVTOL، با سهامداران خصوصی و عمومی همکاری داشته باشد تا فناوری های پیشرفته حمل نقل هوایی یا به اصطلاح  Advanced Air Mobility را به بازار بیاورد.
 
سال گذشته سوپرنال با Urban-Air Port، یک شرکت نوپا در بریتانیا که هم اکنون در حال ساخت یک مرکز فرود اختصاصی eVTOL در کاونتری است، همکاری کرده و امیدوار است این مرکز در سال ۲۰۲۲ افتتاح شود.
 
جیوون شین، مدیر اجرایی سوپرنال و رئیس گروه هیوندای موتور گفت: ماموریت اصلی ما این خواهد بود تا نحوه حرکت، ارتباط و زندگی مردم و جامعه را با افزودن بعد جدیدی به تحرک، تغییر دهیم.
 ما در حال کار برای ساخت محصولی مناسب و بازار یکپارچه ای هستیم و از تخصص نیروهای زبده مجموعه هیوندای موتور استفاده خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که این پهپاد مسافری با قیمت مناسبی در دسترس عموم قرار گیرد.

​​