تلفن همراه

فیس‌بوک سرانجام در مورد قلدری و آزار مجازی گزارش داد

منبع: مهر
 
فیس‌بوک روز سه شنبه برای اولین بار اطلاعات آماری اختصاصی خود در مورد تلاش برای قلدری و زورگیری مجازی و نیز آزار و اذیت جنسی را به طور عمومی افشا کرد.
 
به نقل از رویترز، بر اساس اطلاعاتی که فیس‌بوک در مورد این پلتفرم منتشر کرده، از هر ده هزار بازدید از فیس‌بوک در سه ماهه سوم سال جاری میلادی بین ۱۴ تا ۱۵ بازدید مربوط به مطالبی بوده که مروج قلدری و آزار جنسی بوده‌اند.
 
فیس‌بوک که برای بازسازی اعتباری و شهرت خود به متا تغییر نام داده، مدعی شده که از هر ده هزار پیام اینستاگرام نیز بین ۵ تا ۶ پیام را محتوای حاوی قلدری و اذیت جنسی تشکیل می‌دهد.
 
در هفته‌های اخیر افشاگری‌های مکرر فرانسیس هاوگن در مورد بی توجهی فیس‌بوک به امنیت و منافع کاربران خبرساز شده است. وی مدیران ارشد فیس‌بوک را به بی توجهی به قطبی شدن فضای این شبکه اجتماعی، وارد آوردن آسیب روحی و روانی به دختران نوجوان در اینستاگرام، تضعیف دموکراسی و اهمیت دادن به سود شخصی به جای منافع کاربران متهم کرده است.
 
مقامات سیاسی در آمریکا و کشورهای اروپایی خواستار عملکرد شفاف فیس‌بوک و ارائه تصویری دقیق از وضعیت سوءاستفاده از کاربران آن شده‌اند. فیس‌بوک مدعی شده طی همین مدت حدود ۹.۲ میلیون محتوای مختلف را به علت زورگیری و آزار جنسی سایر کاربران حذف کرده است.
 
آنتیگون دیویس مدیر جهانی ایمنی فیس‌بوک به تازگی در این مورد گفته است: آزار و اذیت و قلدری مجازی یک چالش منحصر به فرد و یکی از پیچیده‌ترین مسائل مربوط به فیس‌بوک است.

​​