تلفن همراه

انتقاد بازنشستگان مخابرات از عدم همسان‌سازی حقوق/ شرایط متفاوت بازنشستگان مختلف صندوق بازنشستگی کشوری

منبع: فارس
بازنشستگان مخابرات از عدم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مخابرات در صندوق بازنشستگی کشوری گلایه دارند و خواستار پیگیری مطالبه خود از شرکت مخابرات هستند، در کسب اطلاع خبرنگار فارس در این باره اعلام شد که همه امور بازنشستگان در هر مجموعه ای پس از فراغت از کار، در صندوق بازنشستگی کشوری پیگیری می شود.
 
 
 
گلایه این کاربران از این است که باوجود اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در کشور، اما صندوق بازنشستگی کشوری همچنان بازنشستگان ۹ درصد مخابرات سراسر کشور را مشمول افزایش حقوق بازنشستگی نمی داند.
 
آنها درخواست پیگیری مطالبه خود را دارند و سوژه برای پیگیری از شرکت مخابرات ایران به خبرنگاران فارس اعلام شد.
 
در پیگیری خبرنگار از این شرکت برای کسب اطلاع در این باره، اعلام شد که بازنشستگان در هر مجموعه ای پس از فراغت از کار و مشمول شدن در بازنشستگی، از حیطه اختیارات آن مجموعه خارج می شوند و همه امور آنها در صندوق بازنشستگی کشوری پیگیری می شود. همچنان که افراد از مجموعه های مختلفی بازنشسته می شوند و طبق حق بیمه ای که در طول سال های اشتغال خود براساس قراردادی که داشته اند پرداخت کرده اند، از مزایای بازنشستگی بهره مند خواهند شد. به همین علت شرایط دریافتی های بازنشستگان با هم متفاوت است. از این رو این شرایط تابع نظر و تصمیمات صندوق بازنشستگی کشوری است.
 
اما خبرنگار به این توضیحات اکتفا نکرد و خواستار توضیحات رسمی از سوی شرکت مخابرات ایران شد. با وجود چندین بار پیگیری، تا لحظه انتشار این خبر موفق به دریافت پاسخ رسمی برای ارائه به مخاطبان نشد. با این حال پیگیری خبرنگار تا رسیدن به نتیجه در این باره ادامه دارد.

​​