تلفن همراه

اینستاگرام با معرفی قابلیت جدیدی کاربران را به فاصله گرفتن از این پلتفرم دعوت می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
مدتی است اینستاگرام در تیررس اتهامات بسیاری قرار گرفته که به سلامت روان کاربران خصوصا جوانان صدمه وارد می‌کند. اکنون این شبکه اجتماعی قصد دارد با آزمایش ویژگی جدید Take a Break به کاربران کمک کند تا زمان حضور در این پلتفرم را مدیریت کرده و زمان‌هایی را نیز از آن فاصله بگیرند.
 
«آدام موسری» رئیس اینستاگرام اعلام کرد که این پلتفرم در حال آزمایش ویژگی مورد انتظار «Take a Break» است که زمان صرف شده کاربران در این شبکه اجتماعی را به آن‌ها یادآوری می‌کند.
 
موسری در توییت خود ضمن معرفی این ویژگی توضیح داد که Take a Break پس از صرف زمان مشخصی، کاربران را تشویق می‌کند تا از اینستاگرام فاصله بگیرند. او در ادامه اضافه می‌کند که این ویژگی به عنوان بخشی از تلاش گسترده این شبکه اجتماعی برای کنترل بیشتر افراد بر تجربه خود از اینستاگرام ارائه شده است. موسری در پایان ویدیو خود عنوان می‌کند:
 
ما می‌خواهیم مطمئن شویم که ابزارهایی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا اینستاگرام را به شکلی که مناسب باشد، تغییر دهید.


 
آزمایش ویژگی Take a Break درحالی انجام می‌شود که طبق شهادت «فرانسیس هاوگن» مهندس و دانشمند داده آمریکایی در مقابل کنگره، اینستاگرام می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت روان جوانان داشته باشد و به همین دلیل این شبکه اجتماعی به همراه شرکت مادر خود یعنی متا (فیسبوک سابق) مورد بازرسی‌های داخلی قرار گرفته است. گویا برخی نوجوانان به محققان اعلام کرده‌اند که احساس «اعتیاد داشتن» به اینستاگرام را دارند اما برای کاهش استفاده از آن ویژگی خاصی در دسترس آن‌ها قرار ندارد.
 
«نیک کلگ» معاون امور جهانی اینستاگرام ماه گذشته در مصاحبه خود با CNN گفت که آن‌ها با در نظر گرفتن شرایط نوجوانان، در حال کار روی Take a Break و ویژگی‌های مشابه دیگری هستند. به گفته او زمانی که این سیستم متوجه شود نوجوانان بارها و بارها یک محتوا را بررسی می‌کنند که اتفاقا برای سلامتی آن‌ها مفید نیست، ما آن‌ها را وادار می‌کنیم تا به محتوای دیگری نگاه کنند.
 
با این وجود سخنگوی شرکت تایید کرد که کاربران برای بهره‌مندی از این ویژگی باید به صورت دلخواه درخواست خود را ثبت کنند اما ظاهرا اینستاگرام اعلان فعال‌سازی آن را برای تمام نوجوانان ارسال خواهد کرد.
 
طبق تصویر ارائه شده به نظر می‌رسد این ویژگی در زمان‌های تنظیم شده‌ای لیست پیشنهاداتی مانند «کشیدن نفس عمیق» یا «گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود» را به کاربران خود ارائه می‌کند تا برای مدتی از فضای اینستاگرام دور بمانند. موسری همچنین توضیح داد که اینستاگرام برای ویژگی خود با کارشناسان شخص ثالث مشورت کرده است و این ویژگی از ماه آینده به طور گسترده راه‌اندازی می‌شود.

​​