تلفن همراه

جدیدترین بتای واتس‌اپ مخفی‌سازی اطلاعات از مخاطبین خاص را ممکن می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
واتس‌ا‌پ با الگوبرداری از تلگرام روی توسعه قابلیت جدیدی کار می‌کند که به موجب آن کاربران می‌توانند برخی اطلاعات شخصی از جمله آخرین وضعیت آنلاین بودن را از برخی مخاطبین خاص مخفی کنند.
 
جدیدترین نسخه بتا واتس‌اپ به این ویژگی‌های کاربردی مجهز شده است. این پلتفرم آزمایش این ویژگی را در ماه سپتامبر آغاز کرد تا کاربران بتوانند برخی اطلاعات از جمله آخرین زمان آنلاین بودن، تصویر پروفایل و اطلاعات شخصی را از برخی مخاطبان پنهان کنند. اکنون این ویژگی با آخرین به‌روزرسانی نسخه بتا واتس‌اپ در دسترس کاربران قرار گرفته است.
 
 
به گزارش WABetaInfo که اخبار مربوط به پیام رسان محبوب را منتشر می‌کند، نسخه اندروید جدید این اپلیکیشن گزینه رویت پذیری جدیدی را به کاربران معرفی می‌کند. برای استفاده از این ویژگی، پس از دریافت آخرین نسخه از پلی استور، می‌تواند به تنظیمات حریم خصوصی خود مراجعه کنید و گزینه جدید «My Contacts Except…» را انتخاب کرده تا محدودیت مخاطبین خود را مشخص کنید. گزینه‌های این ویژگی شامل آخرین بازدید، وضعیت و اطلاعات قسمت «درباره شما» می‌شود.
 
هنگام فعال شدن این ویژگی، مخاطبین انتخاب شده نمی‌توانند وضعیت، آخرین بازدید و اطلاعات شخصی شما را مشاهده کنند. با این وجود اگر توانایی مشاهده آخرین فعالیت خود را برای یکی از مخاطبان غیرفعال کنید، شما نیز نمی‌توانید وضعیت او را مشاهده کنید.
 
WABetaInfo خاطرنشان می‌کند که این ویژگی هم اکنون فقط در دسترس تعداد محدودی از آزمایش‌کنندگان نسخه بتا قرار گرفته است، بنابراین حتی پس از دریافت آخرین به‌روزرسانی بتا، ممکن است گزینه جدید را مشاهده نکنید. اما با توجه به اینکه برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به آن اشاره کرده‌اند، زمان زیادی طول نخواهد کشید تا واتس‌اپ آن را در دسترس تمام کاربران خود قرار دهد.
 
واتس‌اپ در چند وقت اخیر ویژگی‌های جدیدی را برای حفظ کاربران خود آزمایش کرده است که می‌توان به پشتیبانی از کیف پول رمزارزی Novi، قابلیت دیگری به نام Community و رمزگذاری سرتاسری فایل‌های پشتیبانی اشاره کرد.

​​