تلفن همراه

شیائومی ۱۲ احتمالا ماه آینده میلادی معرفی می‌شود

منبع: دیجیاتو
 
شیائومی برای معرفی پرچمدار آینده‌اش آماده می‌شود و حالا گزارشی جدید می‌گوید باید منتظر رونمایی از آن در ماه آینده میلادی باشیم. بنابراین احتمالا به فاصله کوتاهی پس از رویداد Tech Summit 2021 کوالکام که از ۹ آذر در جریان خواهد بود، شیائومی ۱۲ از راه می‌رسد.
 
منبع معتبر حوزه فناوری، «Digital Chat Station» از معرفی این پرچمدار در دسامبر ۲۰۲۱ خبر داده. علاوه بر این، Digital Chat Station گفته این گوشی هوشمند به تراشه پرچمدار آینده کوالکام مجهز می‌شود که انتظار می‌رود در ۹ آذر رونمایی شود.
 
به بیان دیگر، شیائومی ۱۲ به فاصله کوتاهی بعد از معرفی تراشه اسنپدراگون ۸۹۵/۸۹۸ از راه می‌رسد. در حالی که این منبع به معرفی پرچمدار آینده شیائومی در ماه دسامبر اشاره کرده، اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر نکرده. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این تاریخ مربوط به بازار چین می‌شود و معرفی نسخه جهانی آن به سال آینده میلادی موکول می‌شود، همان رویکردی که درباره شیائومی می ۱۱ وجود داشت.
 
 
اسنپدراگون ۸۹۵/۸۹۸ تراشه پرچمدار بعدی کوالکام به حساب می‌آید که به جدیدترین هسته‌های ARM مجهز می‌شود. در همین راستا باید منتظر استفاده از هسته‌های Cortex-X2 به همراه Cortex-A710 و Cortex-A510 در تراشه پرچمدار بعدی کوالکام باشیم. انتظار می‌رود این تراشه با لیتوگرافی ۴ نانومتری تولید شود.
 
پیش از این هم گفته شده بود که شیائومی ۱۲ احتمالا اولین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۸۹۸ خواهد بود. البته در کنار شیائومی، انتظار می‌رود موتورولا هم تا پایان سال جاری میلادی از گوشی هوشمند با این تراشه رونمایی کند.

​​