فناوری اطلاعات

ایمیل FBI هک شد

ICTna.irFBI اعلام کرد هکرها ساعاتی پیش به سیستم ایمیل این اداره تحقیقات فدرال نفوذ کرده‌ و ده‌ها هزار پیام جعلی هشداردهنده درخصوص حمله سایبری احتمالی به شهروندان آمریکایی ارسال کرده‌اند.

FBI.jpg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، FBI در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: ایمیل‌های جعلی از یک آدرس ایمیل واقعی FBI که به آدرس @ic.fbi.gov ختم می‌شوند، ارسال شده‌اند.

هرچند سخت‌افزاری که هک شده است به سرعت بعد از کشف ماجرا خاموش شد اما در نهایت توانسته وضع موجود درخصوص ارسال ایمیل‌های جعلی را رقم بزند.

سازمان ردیابی تهدیدها، Spamhaus Project، در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد هکرها ده‌ها هزار ایمیل هشدار درخصوص یک حمله سایبری احتمالی ارسال کرده‌اند.

یک کپی از ایمیل ارسالی توسط Spamhaus روی توئیتر منتشر شده که در بخش موضوع آن نوشته شده است: فوری: عامل تهدید در سیستم‌ها. ضمن اینکه این ایمیل‌ها با امضای وزارت امنیت داخلی آمریکا به پایان رسیده‌‌اند.

گفتنی است، FBI در زیرمجموعه وزارت دادگستری آمریکا قرار دارد و براساس اطلاعیه منتشر شده، هم این سازمان و هم آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت از رویداد پیش آمده مطلع و درحال پیگیری آن هستند.


​​