تلفن همراه

قابلیت «زیرنویس لحظه‌ای» به کلاب‌هاوس اضافه شد

منبع: آی تی ایران
پس از مدت‌‌ها انتظار، بالاخره کلاب‌هاوس قابلیت لایو کپشن یا همان زیرنویس لحظه‌ای گفت‌وگوهای صوتی میان کاربران را به نسخه iOS پلتفرم خود اضافه کرد.
 
از آنجایی که عملکرد این شبکه اجتماعی مبتنی بر مکالمات صوتی میان کاربران است، قابلیت لایو کپشن ‌‌می‌تواند به افراد ناشنوا و کم‌شنوا کمک کند تا در این شبکه اجتماعی و روم‌‌های صوتی آن حضور یابند و مشارکت داشته باشند.
 
کلاب‌‌هاوس خبر اضافه شدن این قابلیت را با انتشار پستی در اکانت رس‌‌می‌خود در توییتر اعلام و عنوان کرد که این قابلیت از 13 زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، اسپانیایی، عربی، روسی، کانتونی، چینی ماندارین، چینی Yue و ترکی پشتیبانی ‌‌می‌کند.
 
البته این زبان‌‌ها برای شروع انتخاب شده‌اند و به زودی پشتیبانی از زبان‌‌های بیشتری به این قابلیت اضافه خواهد شد. در حال حاضر، لایو کپشن به صورت آزمایشی عرضه شده و ممکن است آنطور که انتظار ‌‌می‌رود، عمل نکند.
 
به گفته کلاب‌‌هاوس، لایو کپشن به قابلیت تشخیص خودکار زبان مجهز است تا در روم‌‌هایی که کاربران به چند زبان صحبت ‌‌می‌کنند، بتواند کپشن‌‌های مربوط به هر زبان را در لحظه، نمایش دهد.
 
زمانی که اپلیکیشن کلاب‌‌هاوس در دسترس کاربران قرار گرفت، توانست به سرعت مسیر محبوبیت را طی کند و این محبوبیت به حدی بود که چند شرکت بزرگ عرصه فناوری، اپلیکیشن‌‌های مشابه با کلاب‌‌هاوس را طراحی و عرضه کردند.
 
اما ورود این بازیگران جدید، از محبوبیت و مقبولیت این پلتفرم کم نکرد و این شرکت نیز توانست با عرضه انواع قابلیت‌‌ها و امکانات جدید، کاربران بیشتری را به استفاده از این شبکه اجتماعی ترغیب کند. برای نمونه، ‌‌می‌توان به اضافه شدن قابلیت صوت فضای (Spatial Audio) اشاره کرد که ‌‌می‌تواند تجربه صوتی متفاوتی را برای کاربران به ارمغان آورد.
 
همانطور که اشاره شد، قابلیت لایو کپشن فعلا برای کاربران نسخه iOS کلاب‌هاوس قابل استفاده است. هنوز زمان دقیقی برای عرضه این قابلیت برای کاربران نسخه اندروید این پلتفرم اعلام نشده است. اما قطعا این انتظار چندان طولانی نخواهد بود.

​​